Mtä tapahtui?

Ajoin tunturillani 60 km/h ja yht`äkkiä moottori sammui ja takapyörä lukkiintui.Mitä tapahtui?
Loppuiko bensa vai pitääkö minun ostaa uusi tulppa?
5915
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Kuunteles Sleepersien "Kesä pipo" niin tiät miten mopolles kävi.

Äänestä

olla hiki kun heräsit?

Äänestä

Leikkas kiinni.

Äänestä

Se selviää kun täytät 15v, eli muutaman vuoden kuluttua....

Äänestä

Löikö ketjut vauhtipyöränsuojuksen kiinni vauhtipyörään. On yleinen vika Buch moottorisessa.
Omat kokemukset vuosien takaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Reino kirjoitti:

Ajoin tunturillani 60 km/h ja yht`äkkiä moottori sammui ja takapyörä lukkiintui.Mitä tapahtui?
Loppuiko bensa vai pitääkö minun ostaa uusi tulppa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu