Mikä/mistä saisin kunnollisen playerin koneelleni?
Elokuvia ja musiikki varten!
Windowsin mediaplayeri ei näytä kaikkia elokuvia ja on mielestäni huonohko...
Elokuvia ja musiikki varten!
Windowsin mediaplayeri ei näytä kaikkia elokuvia ja on mielestäni huonohko...
Vastaukset 4
Vanhimmat
kyllä se winkun meedio playeri toistaa kaikki videot ihan siinä missä muutkin. muistaakseni toistaa DVD:tkin jopa.. jos ei media player miellytä ni voithan sä toki hommata esim. PowerDVD:n tai WinDVD:n.. mutta uskosin että sun ongelmas ei oo toi playeri vaan codecit. haepas netistä ohjelma nimeltä Gspot ja kato mitä se sanoo sun videoittes codeceista.
Jos DVD elokuvia haluut katella ni Power DVD on siihen ihan hyvä ohjelma,löytyy ainakin kazaalla rekisteröitynä versiona.
bsplayer on paras leffojen kattoon http://www.divxnurkka.net/pafiledb/pafiledb.php?action=file&id=7
ja hae kodekit
http://www.divxnurkka.net/pafiledb/pafiledb.php?action=file&id=5 ja http://www.divxnurkka.net/pafiledb/pafiledb.php?action=file&id=4
winamp on paras mp3 soitin
Entä jos haluaa soitella ogg-tiedostoja?
Voiko Wimampilla laittaa myös ogg-tiedostot soittolistalle? Media Playerissa se ei onnistu, joten joutuu ärsyttävästi avaamaan jokaisen kappaleen joka kerta erikseen.