Mä oon kierrellyt liikkeitä läpi ja päätynyt muutamaan vaihtoehtoon, jotka ovat JVC, Beko ja ehkä jokin muu... noista JVC on vähän kalliimpi mutta musta tuntuu että siinä on selvästi parempi kuvanlaatu. Mä oon kierrellyt eri keskustelu alueita ja lukenut varmaan jo satoja kommentteja eri malleista. Mua kiinnostai erityisesti tietää jotain tuosta JVC:stä. Onko kellään JVC:tä tai kokemuksia siitä? onko se hyvä merkki? jne. Mä en oo löytänyt JVC:stä juuri mitään kommenttia, onko sitä edes kellään? vastatkaa jos tiedätte jotain. kiitos.
halpa 28" Laajakuva TV, mutta mikä?
toivoton
81217
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
jatkoo vielä sen verran, että osaisko joku sanoo kauanko tämä JVC AV-28GT1 on ollut myynnissä?
onko se uus vai jo vanha malli?
Minulla on pari vuotta vanha JVC. Hyvä kuva, mutta en ole tyytyväinen äänenlaatuun. Muovinen kotelo kaiuttaa äänet kummallisesti. Olisikohan Philips hyvä ?
JVC yhtiöhän kehitti VHS videonauhurin josta tuli
hallitseva formaatti 1980-luvulla
Japanilainen JVC on samaa Matsushita yhtiötä kuin Panasonic
JVC videot ja televisiot on samaa laatuluokkaa kuin Panasonicin vastaavat laitteet
Valitsin sitten JVC:n mallin AV28GT15, joka on ollut markkinoilla vasta muutaman kuukauden. Tää vaikuttaa erittäin hyvältä valinnalta, kuva on aivan mahtava! Ainut miinus tulee tv:n kaiuttimista, joiden ääni on mielestäni keskinkertainen. Pari positiivistä yllätystä tuli esille kun selasin manuaalin läpi. TV sisältää nimittäin kaksi erillistä kuvanparannus piiriä, joista myyjä ei maininnut mitään :) ne selittävätkin tuon kuvanlaadun. TV:ssä on myös samat kuvansäätö mahdollisuudet kuin Panasonicin mallissa, joita eräs Gigantin myyjä piti alan parhaina. Niin vielä sellanen asia, että toinen kuvanparannuspiireistä on saman tyyppinen kuin eräässä Philipsissä (en muista mallia mutta se oli hinnaltaan jotain 600 euroa), jota eräs toinen myyjä kehui. Mallissa on myös ylivoimaisesti parhaat liitännät tässä hintaluokassa. Voin suositella kyllä muillekin tutustumista tähän malliin!
Moi. Itsekin olen etsimässä halpaa 28' tuuman laajakuva TV:tä. Olen melkein päätynyt siihen ratkaisuun, että ostan Beko 28' tuumaisen (Beko on kai turkkilainen). Hinta on 369 euroa. :)
sille JVC:lle tuli hintaa noin 430 euroa!
Beko on tosi hyvä ja halpa!
Philipsin kone, mut merkki on vain muutettu ja toimii!!!
Niin Beko käyttää tosiaan Philipsin kuvaputkia. Kuvaputket ovat Philipsin vanhempaa tekniikkaa, jota Philips ei käytä enää itse! Tuo on sama tilanne mitä esim. formuloissa Sauberilla ja Ferrarilla eli Sauber käyttää Ferrarin "vanhoja" moottoreita.