käytettyjen hinnat laskeneet

Esim V70 -01 23te
s60 -01 24te aj 50t
Suomiautoja?
101875
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

OVat laskeneet mutta merkillistä on miten kasipätkä on pitänyt hintansa kun vertaa v70 hinnan kovaan putoamiseen.

Äänestä

Mistä löytyy Volvoja tuohon hintaan?
Onko pyyntejä vai "tingattuja" hintoja?

Äänestä
  • yksityiset ilmoitukset.
    Parhaat ja halvimmat myydään hetkessä.

    Äänestä

Ei minun koneelta ainakaan löydy tuolla hinnalla, voisitko kertoa mistä löytyisi niin pääsis kaupoille

Äänestä
  • Käytetty on aina ainutkertainen yksilö sekä
    kunnon, hinnan että riittävyyden suhteen.
    Ei siitä riitä monelle, yksi sen saa, kenties
    juuri minä.

    Äänestä

  • Avaa nettiauto ja katso s60 malleja alkaen.

    s60 2.4 2000 58000km 23900 €

    Oli Sport Carissakin jo vuosi sitten myynnissä s60 t5 aj 30t 29te hintaan

    Äänestä

  • volvoi kirjoitti:

    Avaa nettiauto ja katso s60 malleja alkaen.

    s60 2.4 2000 58000km 23900 €

    Oli Sport Carissakin jo vuosi sitten myynnissä s60 t5 aj 30t 29te hintaan

    ko. auton ilmoituksen alalaidassa maininnan "hinta on tax free".

    Äänestä

  • Karsta kirjoitti:

    ko. auton ilmoituksen alalaidassa maininnan "hinta on tax free".

    JA tosiaan autoliikkeessä oli t5 29te ja hinta sisälsi verot.
    Volvon ylihinta romahtaa.

    Äänestä

Tuulilasissa juttu, jossa ko. autosta hyvitetään 20te (maksoi 2001 34te) ja hintapyynnit 28te. Autoliikkeet kusettaa minkä ehtii?

Äänestä
  • No jostain se autokauppiaankin on leipä ansaittava ja yleensä se tapahtuu ostamalla autoja halvemmalla ja myymällä kalliimmalla. Ei se mitään kusetusta ole.

    Sitä paitsi auton ostohinnalla v.2001 ei ole nykyarvoon mitään merkitystä, tällä hetkellä samanlaisen uuden Volvon ovh. lähes kaikilla varusteilla (Classic-malli) on vain 31600€.

    Jos uskoo oman autonsa arvon olevan huomattavasti enemmän mitä liike hyvittää, niin mikä estää myymästä autoa itse?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


volvoi kirjoitti:

Esim V70 -01 23te
s60 -01 24te aj 50t
Suomiautoja?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu