Mitä mieltä te ootte tytöstä, joka on 14-vuotta.. Jah mun kuppikoko on AA, eli ei oo tavallaa tissei..Mulla ei myöskää ole karvoitusta (niinku alapääs) vain muutama karva. Eikä mulla oo menkkoja.
Mitä mieltä te ootte tälläsesta? Mä oon kyl naamasta ihan kaunis ja käytän muotivaatteita..
Pitääkö teidän mielestä olla tissit ja kehittyny,jos aikoo seurustella?
Mä tiedän,että oon kauheen "ali-kehittyny", eli ei kiitos mitään haukkuja siitä... :(
Mitä mieltä te ootte tälläsesta? Mä oon kyl naamasta ihan kaunis ja käytän muotivaatteita..
Pitääkö teidän mielestä olla tissit ja kehittyny,jos aikoo seurustella?
Mä tiedän,että oon kauheen "ali-kehittyny", eli ei kiitos mitään haukkuja siitä... :(
Vastaukset 10
Vanhimmat
En sinuna vielä huolehtisi. Jos joku ei kyseisestä syystä halua sinun kanssa seurustella, ei hän ole sen arvoinenkaan. Suhteessa ei saa olla päällimmäisenä mielessä seksi.
Jos tämä oli trolli niin sitten oli. Nykyään vaan tuntuu, että lapset eivät elä lapsuuttaan. 13-vuotiaat postailevat perse-stringikuvia erinäisiin gallerioihin ja esittelevät "tissejään". Tämä EI ole normaalia. Ei ainakaan ollut vielä 7 vuotta sitten. Ei tuossa iässä pidä vielä ottaa mitään aikuisuuden paineita niskaansa.
siis, ei siin tosiaakaa oo mitää "pahaa". se ei estä seurustelemasta, jos on pienet rinnat, vähän karvoitusta, tai jos menkat eivät ole alkaneet. tuskin poika sulta heti noita asioita kysyy. Ja jos joku jätkä välittää ainoastaan siitä, että minkä kokoiset rinnat sulla on, ni haistakoo paska. täytyy olla silloin tosi pinnallinen jätkä, johon ei kannata tuhlata sen enempää aikaa.
¨siis elä nyt täysillä vaan, nauti joka hetkestä, sillä kerranhan me vain nuoria ollaan. ja kyllä ne rinnat vielä kasvavat, karvoitus kasvaa ja menkatkii alkaa jossaa vaihees, älä niistä huoli ;) en itsekkää ole mikää hirveen muodokas, 75A-B ja silti löytyy ihana poikaystävä, joka rakastaa mua juuri tälläisenä kuin olen :)
kyllä ne tisulit sulle vielä ehtii kasvaa ja ehkä sulla ei tuu koskaan olemaankaa kovin isot tissit. Menkatki sulla saattaa alkaa vasta ehkä 2 vuoden päästä. Jos oot alipainonen, niin sillon ne menkat ei kyllä ala ja muutenkaa et välttämättä kehity kunnolla. Joten ekana lihotusakuurille jos oot liian hoikka. Ei tarvi käyttää muotivaatteita, näyttääkseen kauniilta. Voi vaatteet olla hienoja vaikkei ne oiskaan justin sen päivän kuuminta muotia. Sitäpaitsi on hyvä jos vähä erottuu teinimassasta ei kaikkien tarvi pukeutuu samallalailla!!!
Ei tissien tarvi olla kehittyny jos alkaa seurustella, oot varmaan nähny aikusiaki joilla ei oo hirveen isot tissit ja silti niillä on poikakaveri vai pitäskö sanoo miesystävä. Et oo ali kehittyny mutta jos ei vuoden tai kahen vuoden sisällä ala ees vähä tulee lisään karvoja tai tissit kasvaan nii käy terkkarilla. Ja niinku sanoin niin menkkoihin voi mennä vielä pariki vuotta.
en oo 14v. poika mutta vastasin siltiki. Ei kannata ootella vastauksia 14 vuotiailta pojilta, kyllähän sun pitäs tietää että 14 vuotias poika= vitosluokkalaisen tasolla. ne ei vielä tiiä mistä puhuu....
Okei, oon 89 jätkä(fat though) mutta se ei muuta mun mielipidettä et rinnat eikä alapään karvotus vaikuttas päätöksee oonks sun kaa tai en! Kaikkien kehitys menee omia aikojaa, et maha sille mitää. Luonne/käytös ratkasee, ei noi.
P.S. Kiitos teille alentavista kommenteista ettei 89 pojat pysty tos tilantees vastaa...hmph.
Vaikka en oo poika, enkä 14w..Niin pakko puuttua viestiin.
Mä oon 13w tyttö ja mun kuppikoko 85b ja menkatki alko yli vuos sitte.Karvoitusta mulle alko tulla pikkasen ennen,ku täytin 12-vuotta.Ihmettelen, kun sulla ei ole alkanu menkkoi.Tai et ole kehittyny, mutta kaikki ajallaan! Minusta luonne ratkaisee, eikä niinkää tissit. En kyllä tiedä poikien mielipidettä.
Koita pärjätä,kyllä sullekkin ne menkat tulee ja rinnat, eikä ne menkat niin kivat oo. Tiedoks vaan! :)
joo kyllä ne pojat voi susta tykätä... tiiän miltä tuntuu olin ite smanlaisessa jamassa pari vuotta sitte..:) mutta kyllä se siitä etenee..:)
oon nyt 16...ja tyttö siis..:P
Eiks teillä pikkutytöillä oikeesti oo parempaa tekemistä kuin hillua täällä kyselemässä tollaista?!?
Jos poika tykkää susta pelkän ulkonäön takia, niin jotain on kyllä vialla... Ja vielä: eiks se nyt muka oo ihan sama mitä muut susta ajattelee?
Tissien koolla ei ny pahemmin oo väliä. Ja sitäpaitti liha on pilalla jos se kasvaa karvaa =)
Ainakin minä katson ihmisestä ensin persoonallisuutta, sillä ei ole mitään kivaa vaikka muijafrendi olisi kuinka kaunis jos se on pelkkä kuori ilman mitään syvällisempää