Kokemuksia!!!

Apua...

Te alkoholistit, tai jo toipuneet sellaiset...

Miten te pääsitte siitä eroon, mitä tuli viinan tilalle?! Millä ihmeellä viinasta pysyy erossa...
3435
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Käy läpi kirjoitetut keskustelut niin löydät paljon hyvää tietoa.
Viinan kanssa ei voi leikkiä.

Äänestä

Jos tietäisin niin kertoisin. Mietin itse parhaillaan samaa. Toivon, että sinä ainakin löydät sen punaisen langan.

Äänestä

sain remeron lääkityksen, unirytmi korjaantui, eikä masennus vaivannu. Käytin vajaa pari vuotta,
sit lopettelin pikkuhiljaa ja nyt en ole käyttäny
moneen kuukauteen. Sopi hyvin minulle, ei varmaan
kaikille. Ja nyt olen eläny varmaankin elämäni parhaimpia aikoja.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ansu kirjoitti:

Apua...

Te alkoholistit, tai jo toipuneet sellaiset...

Miten te pääsitte siitä eroon, mitä tuli viinan tilalle?! Millä ihmeellä viinasta pysyy erossa...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu