niska-poimu

Heippa kaikki!

Oon menos niska-poimu ultraan 22.1. ja mietin et kuinka nopeasti ne tulokset saa. PELOTTAA tulokset. Ehkä kun eka lapsi tulossa ja kaikki on vähän jännää.
4905
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

ne heti kerro sinulle vastauksen jos oikeen muistelen..;)onnea odotukseen!

Äänestä

kuulet heti,mutta verikokeen tuloksessa menee pari kolme viikkoa. Ja jos se on on normaali niin tulos tulee postissa kotiisi. Jos on poikkeavaa niin soittavat sulle.
Kaikkea hyvää Odotukselle!:)

Äänestä
  • kaikille np-ultrassa verikoe? ei mulle vaan tehty sanottiin vaan että kaikki näyttää hyvältä

    Äänestä

  • Ainakaan Helsingissä ei tehdä seerumiseulaa odottajille jotka eivät kuulu riskiryhmään esim. ikänsä puolesta vaan pelkkä ultra ja sen tuloksen kuulee heti. Muutaman kuvankin saa mukaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


mie vaan kirjoitti:

Heippa kaikki!

Oon menos niska-poimu ultraan 22.1. ja mietin et kuinka nopeasti ne tulokset saa. PELOTTAA tulokset. Ehkä kun eka lapsi tulossa ja kaikki on vähän jännää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu