Microsoft Outlook sammuttaa koneen?!

Mikä on vikana kun Outlook sammuttaa koko koneen kun yritetään lähettää sähköpostia jossa on liitetiedosto?

Normaali posti, ilman liitteitä lähtee ilman ongelmia mutta jos laittaa postiin liitteen (liitteen koolla ei väliä) niin koko kone sammuu!!??
3303
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

OE on täyspaska softa, jolta voi odottaa mitä vaan. Vaihdapa sähköpostiohjelmaa: esim Eudora on oikein hyvä.

Myös maksullisen Outlookin Mac-vastine Entourage on hyvä postisofta, joten Mikkikin osaa jos haluaa. OE:n tapauksessa ei kai ole halunnut.

Äänestä
  • Jos pitää sontaa etsiä niin sitä on Mac-Käyttöjärjestelmä. Siihen on tarjolla saman verran viruksia kuin on käyttäjiä.

    Äänestä

  • Peke kirjoitti:

    Jos pitää sontaa etsiä niin sitä on Mac-Käyttöjärjestelmä. Siihen on tarjolla saman verran viruksia kuin on käyttäjiä.

    Tommostako hiekkalaatikolla soperrellaan? Tekisitte vaan kakkuja, niin asiantuntemuskin riittäisi.

    Lapsukaisilla meni vaan sen verran sekaisin, että Macilla on 50 miljoonaa käyttäjää ja Wintoosalla melkein saman verran viruksia. Lähes oikein siis...

    Ei pitäis valvoa noin myöhään!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


uskomatonta kirjoitti:

Mikä on vikana kun Outlook sammuttaa koko koneen kun yritetään lähettää sähköpostia jossa on liitetiedosto?

Normaali posti, ilman liitteitä lähtee ilman ongelmia mutta jos laittaa postiin liitteen (liitteen koolla ei väliä) niin koko kone sammuu!!??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu