Sen pitäisi olla tilava 4- tai 5-ovinen ja alle 4000 euroa kunnossa olevana ja vakiona. vm. 86:sesta ylöspäin!
JA EIKUN VASTAUKSIA IHAN VAPAASTI
mun mielestä se on 88-93 GT PASSAT 3000-10.000 euroa
JA EIKUN VASTAUKSIA IHAN VAPAASTI
mun mielestä se on 88-93 GT PASSAT 3000-10.000 euroa
Vastaukset 14
Vanhimmat
joku 93-95 mitsu lanceri on halpa ja hyvä eikä ruma eikä huono muutenkaan.
tietty!
vm-85
Tyylikäs jo tehtaan varusteissa
Ehdotonta Fiat-laatua. Faijalla on semmoinen .Tosi tykki
Tohon askoon voisin yhtyä, mutta noi muut ehdotukset oli kyllä aivan perseestä!
Niitä saa jo 200 eurolla!
No...mikäs siinä, jos jaksaa alkaa semmosesta vääntämään, kyllä niistäki hienoja saa ku osaa!
Mikähän se oli se 323 F Mazda tai muu merkki, missä on ne nousevat etuvalot? En tiedä hintoja, mutta siinä on korissa jo sen verran tyyliä, ettei tarvitse leipoa ihan koko autoa uusiksi.
On talvella muuten huonot valot jos meinaa sillä autolla ajaakin...
Kääntyvät valot lukitaan talveksi yläasentoon.
Silloin ei valot häpeä Golfinkaan tuikkuja.
No niin.
Valitettavasti ehdottamani auto voi mennä hieman yli hintahaarukan, muuta GE-korilla oleva mazda 626 ei mielestäni ole hullumman näköinen. Varsinkin 2,5l v6 ja 5 ovinen HB malli olisi sopiva kohde. Itselläni on ollut tuollainen kulkine, tosin 1,8l moottorilla joka nyt ei mikään tykki ollut, tosin ei se minua haitannutkaan. Auton ulkomuoto on sopusuhtainen ja linjakas. Osien saanti tosin ei ehken ole helpoimpia, jos ei tyydy sitten vakio-osiin. Itse tekemällä voi tuosta saada todella tyylikkään kulkineen.
Terveisin.
L-200
127 tai 128 faija ostaa mulle joskus tollaisen.
Cossu sierra niin löytyy konekin:) Tosin halvimmat 4 oviset alkaa jostain 7000 ecusta mutta eipä tarvi paljoo tuunatakaan.
sierra on kyllä niin naurettava ja maineeltaankin menetetty peli että ilman amis-taustaa tuohon ei kannata lähteä. Ja sitten se cossu-siipi, ei kyllä pokka pidä kun tuommosen joskus näkee =)
Nauru kyllä pidentää ikää että ei mitään niin huonoa ettei jotain hyvääkin!
Vastauksena tunauskohteeksi on tietenkin Saab 900 Turbo, jota tehtiin vanhan mallisena vuosien 79-93 aikana. Ihan kiva vekotin, varsinkin turbona. Ja vaikka itse omistankin sellaisen, on pakko myöntää, että sen linjoja on vaikea kuvitella parempina.
Aidosti parantava ulkonäöllinen tuunaus ko. automallin kohdalla on haastavaa, joten se joka siihen pystyy, omaa todennäkköisesti todellista kokemusta ja ennen kaikkea näkemystä.
4000 eurolla saattaa hyvällä tuurilla löytää 16-venttiilisen täyspaineturbon, mutta tuohon hintaan löytyy kyllä hyväkuntoisia pienpaineturbojakin. Combi coupéna se on yksinkertaisesti tilaihme ja maantieominaisuudet (kunnossa olevalla alustalla) ovat erinomaiset. Ja tehoa riittää..
Mutta ei paras tuunauskohde. Vai onko? :)