Tulipa taas todistettua, että kauneus(tai ei välttämättä tässä tapauksessa edes kauneus) ja äly sovi samaan päähän. Tämä missi oli maailman ympäri ohjelmassa, jossa maantietoa kysytään. Vihjeenä oli mm. että tämän maan pohjoinen naapurimaa on Romania. Ja mikä olikaan missimme vastaus... VIRO!!!. Ei ole tainnut Suomesta kuullakkaan, vaikka kyseisen maan missi on :)
Anna Strömberg&maantieto
hepo
85256
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Niin, edellinen vihje oli tuo 'tämän maan pohjoinen naapurimaa on Romania' ja seuraava vihje kertoi Varnan olevan tässä maassa. Ei siis muistanut enää edellistä vihjettä ja vastasi VIRO!
Mäkin katoin sen.Vaihtoehtoina oli myös unkari (annalla)...tuon naapurimaa-vihjeen jälkeen.
aika tyhmiähän nuo suomalaiset missit on.
Mitä helevettiä te Annaa morkkaatte..minä näin sen ko.ohjelman puolittain ja kun kesken kaiken rupesin sitä katsomaan ajattelin vain että onpas kaunis tyttö päässyt ohjelmaan..oli tukka vähän eri tavalla kuin missikisoissa.. mitä se suustaan päästi,se on pikkujuttu.. on niitä kuultu suurempiakin sammakoita ja ihan viisaina pidetyiltä. Ei kun tsemiä Anna ja hymyile vaan ja ole kaunis edelleen..pressaksi elä pyri.
ja se riittää, naisesta tai tytöstä kun on kyse. Hyvä vaan kun olisi hiljaa, korkeintaan voihkis ja huutais "lisää lisää isoa kyrpää"
Katsoin saman ohjelman ja nauroin aivan katketakseni. blondi mikä plondi
nauroin aivan katketakseni kun luin räpellyksesi. Mikä plondi on blondi?
saati sitten älykäs, joten on tainnut luoja edehtyä kahdesti tässä tapauksessa.
Ei kai sitä ennätä lukea maantietoa, kun pää on täynnä vaatteita ja meikkejä ja miltä näyttää.Ei voi missiltä vaatia enempää.