mites teillä 10kk

Mitä teidän 10kk vanhat vauvat osaavat? Paino ja pituus?
1185
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

siis tervehdys vaan!
Minulla on tuollain 10kk vanha tyttö, 73cm ja 9160g, on nyt muutamia viikkoja kävellyt ja on sanonut pari sanaakin, mutta ne on unohtunut kävelyn myötä. ja lujaa mennään:))
Toivottavasti saat tämän vastauksen vaikka tuleekin reilu kk myöhässä:))
Hyviä jatkoja teille

Äänestä

Kommentoi aloitusta


äiskä kirjoitti:

Mitä teidän 10kk vanhat vauvat osaavat? Paino ja pituus?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu