Mustanaamion eeppinen paluu

sonic

1

1228

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Häh?

      ...mutta hauskaa! Nerokasta, briljanttia, mahtavaa!

      Olin työskennellyt ja yli 30 vuotta pianonvirittäjänä ja arvelin jo kuulleeni kaiken mahdollisen siitä aiheesta. Menin sitten kerran pahana krapula-aamuna virittämään pianonkieliä asiakkaalle, jolla oli samaan aikaan kirvesmies töissä talossaan. Kirvesmies kulki vähän väliä ohitseni ja vilkuili puuhiani. "Kuulkaas nyt", hän sanoi lopulta erittäin vittumaisella äänensävyllä. "Jos te kerran pidätte pianon soitosta noin kovasti, niin teidän kyllä tosiaan kannattaisi ruveta ottamaan tunteja." Olisittepa nähneet kirvesmiehen yllättyneen ilmeen, kun nousin siltä seisomalta paikaltani ja kuristin hänet hengiltä pianonkielellä.

      Sairaanhoitajaharjoittelija ohjasi kehitysvammaisten vesiterapiaa. Hän huomasi, että yksi ullakontuulettaja ei ollut vielä altaassa, ja niinpä hän ojensi kätensä auttaakseen miehen veteen. "Tulehan nyt kehari. Minä kyllä pidän sinusta huolta.", hän sanoi . Hourulainen hymyili ja vastasi nasakkuutta tavoitellen: "Mgbl njgga jkzrrl ba, bli blog hhhnggä!", ja laski alleen.

      Me geologian opiskelijat lähdimme kolmeksi päiväksi kenttätutkimuksiin vuoristoiseen maastoon. Eräässä luolassa seurasimme opasta kaikkein syvimpiin osiin. Kun opas sammutti valon, täydellinen pimeys nielaisi meidät sisäänsä. "Mahtavaa!" huudahti yksi opiskelutovereistani. "Voi kun olisi tullut kamera mukaan!" Luonnollisesti kolkkasimme tuon idiootin taskulampulla ja jätimme hänet luolaan mätänemään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      422
      2137
    2. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

      Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
      Ikävä
      225
      1898
    3. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      152
      1572
    4. Mitä kirjainta kaipaat?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      123
      1416
    5. Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"

      Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh
      Suomalaiset julkkikset
      29
      1256
    6. Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!

      Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      259
      1105
    7. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      114
      968
    8. Liikenneonnettomuus kuhmo

      Taisi Audi mennä lunastukseen ja pemari kilometritehtaalle
      Kuhmo
      20
      955
    9. Otan vielä sut

      Niin on tähtiin kirjoitettu. Nainen, turha on kohtaloa juosta pakoon.
      Ikävä
      75
      878
    10. Mulla on ikävä sua!

      Enemmän kuin ikävä... sun kanssa oli niin helppo olla ja jutella!
      Ikävä
      26
      745
    Aihe