Haluuks kaikki jätkät vaan ja ainoostaan seksiä??? Tiiän et tätä on kysytty tääl ennenki, eikä toi kaikkien jätkien kohalla varmaan pidä paikkaansa.....mut mä oon tainnu tavata sit vaa vääränlaisia jätkiä....
Jätkät on eläimiä!!
naaras
9721
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Ei, seksi ei ole tärkeintä. Jos seurustelisin, minulle riittäisi aluksi suutelu tms, mutta ehkä vasta myöhemmin voisin harkita muutakin. Se olisi jo paljon, jos joku edes ylipäätään kiinostuisi minusta. En nimittäin ole koskaan seurustellut.
Taisit vastata jo ite kysymyksees.
Onhan ne miespuolisetkin yksilöitä.
taitaa olla työn ja tuskan takana löytää "kunnollista" nuorta miehenalkua, jolla ei liikkuis päässä koko ajan (tai ainaki suurimman osan ajasta) seksi. mut toivon tosiaan et sellasiakin olis jossain päin maailmaa olemassa... ja että löytäisin sellasen myös.
mun paras kaveri on sellanen! se on poika.. se kunnioittaa kaikkia tyttöjä, eikä vihjaakkaan koskaan esim. mulle seksistä, vaikka oonki kaunis jne. ja tää jätkä on 17 ja maailman ihanin ihminen. harmi, ettei me tykätä toisistamme, ku vaa kaverina.. oltais kuulemma kaunis pari.. noh, nyt oon jaaritellu jo ihan liikaa jostain turhasta, eli sanon sen mitä on kokoajan pitäny sanoo: tosiasia taitaa olla, että miehet ajattelee seksiä joka toinen minuutti. joku tällänen tutkimus on tehty. ei enempää tällä haavaa, heippodei!
Se varmaan vaikuttaa siltä, koska kun jätkä haluaa esim suudella silloin yleensä suudellaan, tai kun jätkä haluaa puhua, niin silloin kanssa puhutaan.. mutta kun jätkä haluaa naida ei sitte välttämättä naidakkaan, ja sitten jätkää saattaapi alkaa vituttaa, kun saattaapi tulla vaikka sellanen fiilis että muija ei välitäkkään siitä, jne
Liian vaikeeta selittää...
Ja mitäs vikaa seksissä muka on? missäs vitussa on sanottu että muijat ei muka nauttis siitä?!
Mulla oli kerran jonkunäköne seksisuhde yhen muijan kanssa, no about kuukauden sisällä olin ihan rakastunu siihen muijaan koska luulin että se rakasti mua, mutta eipä tullu minkäänlaista vastakaikua kun kerroin tunteista , se muija oli halunnu vaan munaa.
Jäi jotenki vähä orpo olo...
Monet miehet todellaki ovat vain seksin perään, ainaki tietyssä iässä, MUTTA EI KAIKKI!! ja on niitä paljon naisiakin jotka vaan haluaa munaa, se vaan monesti liitetään enemmän jätkiin toi "seksi-vain-aina-mielessä"...muijat ei vaan ehkä puhu siitä niin paljon eikä se "tarve" ole aivan yhtä suuri kuin miehillä yleensä...Miehillä vaan ei oo mitää ns. esteitä seksille, eikä aina hoksata kumin hyödyllisyyttäkään, naisia se panee enemmän mietityttämään kun se maha alkaakin yhtäkkiä kasvaa.. Mutta henk.kohtasesti täytyy sanoa et oon törmänny enemmän sellasiin miehiin joille seksi on tärkeää tai jopa pääasia, kuin sellasiin jotka ajattelis vaihteeksi yläpäällä.. Sorry Boys, But That´s The Way It Goes..! :)
...VÄLITTÄMISTÄ EI TODELLAKAAN MITATA NAIMISESSA!!! JOS JÄTKÄLLE TULEE HETI SELLANEN TUNNE ET MUIJA EI VÄLITÄ JOSSEI SE ANNA, NIIN AIKA HUKASSA ON!! ...MISSÄÄN/KUKAAN EI OO SANONU ET MUIJAT EI NAUTTIS SEKSISTÄ, MUT ME OSATAAN SILTI JOSSAIN MÄÄRIN HILLITÄ ITSEÄMME (yleisemmin) EIKÄ LAUKATA VAAN PELKÄSTÄÄN OMIEN HALUJEMME PERÄSSÄ (poikkeuksiakin tottakai on)TOISIN KU SUURIN OSA JÄTKISTÄ...!!!
Ei. En minä ainakaan. Suhde on paljon muutakin kuin seksiä, mutta minusta se on myös normaali osa sitä jos kumpikin näin haluaa. Tietysti jos toinen haluaa seksiä ja toinen ei ole valmis, voi tuntua tuolta. Kummaltakin pitäisi vain löytyä kärsivällisyyttä ja ymmärrystä toista kohtaan.
...ainaki nimimerkistä päätellen...