Mitähän Play Station 2:een sopivia pelejä löytyisi 7-vuotiaalle pojalle; sellaisia joissä räiskiminen ja tappeleminen ei olisi pääasiana.
Niitä vois järkevin hinnoin ostaakin käytettyinä.
Niitä vois järkevin hinnoin ostaakin käytettyinä.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Taas näitä perus pelejä: Crash Bandicoot (Ps1:lle löytyy ne parhaimmat osat, tietenkin toimivat myös ps2:lla ja ps2:lle on Crash Bandicoot : Wrath of cortex)
sitten Jak & Daxter ja Ratchet & Clank (Tietenkin nämä pelit ovat hieman toiminnallisempia, muttei kuitenkaan mitään väkivaltaisia, joita 7-v ei voisi pelata)
Ja onhan niitä muitakin, mutten nyt muista. Kannattaa selailla noita huutiksen pelejä ja käydä kattomassa aina minkälainen peli on kyseessä vaikkapa osoitteessa
http://www.gamespot.com/finder/i2.html
ja tässä linkit:
http://www.huuto.net (Suomen paras nettihuutokauppa, mistä löytyy usein halvalla aivan uusia pelejäkin)
http://www.konsolinet.fi (Suomen halvin nettipelikauppa, postikulujakaan ei tule, jos maksaa etukäteen firman tilille ja tilaa max. kaksi (kolmekin joskus) peliä kerrallaan
gta vice city
silent hill 3
smackdown 5
ja venaas jotain muuta
"nämä" pelit ovat juuri niitä mitä EI toivottu eli vice city, smackdown 5 ja silent hill 3 ovat räiskintä- ja tappelupelejä.
spyro platinium vers.
gigantissa 25€
kaikki "ajelu"-pelithän on ihan kivoja ton ikäisille pojille esim. formula, WRC-pelit ja gran turismo (ainakin ps1), mutta käyhän se myös 2:n.
spyro dawn of the dragon.
samanikäisenä Spyroa, Crocia ja Crash Bandicoottia ja parhaita ovat edelleen. Tosin kyseessä PS1:n pelit, mutta käyvät varsin hyvin myös kakkosen koneeseen
Ratchet and Clankit
Jak ja Daxter
Sly
wrc
formuloita
Spyro
Crash Bandgood