Panda ja Idea

Uusimmassa Autostradassa oli jotain puhetta uusien
Fiatien(Panda ja Idea) maahan saamisesta.Olikohan
se niin,että Panda tulee maaliskuussa ja Idea
keskikesällä,vai miten?
2375
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

panda tulee suomeen myyntiin keväällä eli ehkä sitten jo maaliskuussa, itse veikkaisin kumminki ehkä lähemmäs kesää.. idea tulee luultavasti syksyllä tai vuoden vaihteessa.. eli sitä saadaan odotella hieman kauemmin vielä..
itse olen kyllä ajatellut hommata pandan kunhan tulee myyntiin ja saadaan tarkat hinnat selville, tietty pitää ensi käydä koe ajamas sun muuta mutta jos ominaisuudet on edes sitä mitä tähänkin asti fiateissa on, ja hinta on sitä mitä lehdistä on saatu lukea (karvalakki hieman alla 14 000 ekeä) niin kyllä vakavasti harkitten unskin vaihtoa pandaan...

Äänestä

juuri noin lehden mukaan. Italian Fiat-sivuilla voi tehdä mielenkkintoisen hintavertailun: Punto 5 ov n.10500 €, Idea n. 13500 € ja Stilo 5 ov. n. 15500 € (siis Italian hinnat). En tosin joutanut katsoa hintavertailuun moottorityyppiä ja varusteita, taisivat olla aivan perusmallien hintoja. Voisikohan Idea tulla hinnaltaan Punton ja Stilon väliin. Jos tulee, niin voisi kuvitella menestystä. Suomen hinnoittelu voi kyllä poiketa paljonkin, tuleehan Pandan hinnaksi lähes Punton hinta!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Eeaa kirjoitti:

Uusimmassa Autostradassa oli jotain puhetta uusien
Fiatien(Panda ja Idea) maahan saamisesta.Olikohan
se niin,että Panda tulee maaliskuussa ja Idea
keskikesällä,vai miten?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu