Aparthotel Playa Del Ingles?

Hei
Onko kukaan lomaillut ko. hotellissa Inglesissä?
Aurinkomatkojen esitteen mukaan ainakin sijainti
vaikuttaisi hyvältä.Kokemuksia hotellista?
2381
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Iso hotelli Inglesin ydinkeskustassa. Rantaan matkaa reilut 100 m. Vanha hotelli joskus 70 luvun alussa rakennettu. Tietääkseni täysin remontoitu vuosituhannen vaihteessa. Muistaakseni kaksi erillistä 8 kerroksista rakennusta ja yli 200 huoneistoa. Kansainvälinen meininki. Kaikki palvelut hotellissa ja toimintaa myös lapsille. Kasbahin ja Metron ostoskeskukset ja ravintolat lähituntumassa, joten jonkinverran mekkalaa varmasti öisin. En ole käynyt paikassa remontin jälkeen, mutta uskoisin että paikka on ihan ok ja palvelu pelaa. Kerropa kuulumiset, kun palaat. Aurinkoista lomareissua.

Äänestä

Olin reilu vuosi sitten ko.hotellissa viikon verran. Sijainti on keskeinen ja lyhyt matka rannallekin. Yöllinen metelöinti vaivasi jonkun verran, huone kun oli suoraan kasbahin ostoskeskukseen päin. Itse huone oli ihan ok. Siivous oli mielestäni vähän heikkoa, villakoirat pyörivät sängyn alla. Muuten hotelli oli miellyttävä. Saksalaisia tosin oli paljon. siitä huolimatta aurinkotuolit riittivät vaikka heillä on tapana varata niitä päivätolkulla, vaikka eivät käyttäisikään niitä. Allasalue oli muuten rauhallinen. Parasta hotellissa oli mahtava aamiaisbuffet. Sitä suosittelen lämpimästi. Ihan käypä kolmen tähden hotelli!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Turisti kirjoitti:

Hei
Onko kukaan lomaillut ko. hotellissa Inglesissä?
Aurinkomatkojen esitteen mukaan ainakin sijainti
vaikuttaisi hyvältä.Kokemuksia hotellista?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu