Luin tossa noita viestejä totesin, että liika yritys ja kiire ahdistaa kai morsiammia ja sulhasia. Itse olemme menossa naimisiin laveammalla aikataululla. Tätä voivat siviilivihittävät surutta pohtia. Vihkiminen ja kuvaus perjantaina maistraatissa, jonka jälkeen kotiin/hotelliin hääyön viettoon ja lepäämään. Lauantaina hääjuhla ravintolassa, jonka jälkeen siirtyminen kuljetuksella salaiseen paikkaan, jossa alkaa vallan mahdoton hääjuhla pikkutunneille asti. Sunnuntaina ansaittu/pakollinen lepo ja sitten maanantaina häämatkalle. Ei tarvitse yrittää kaikkea yhtenä päivänä. Jaksaa paremmin, eikä tule hääyöstäkään pettymystä. Kyllä naimisiinmeno on niin iso asia, että sitä voi juhlia useamman päivän.
Hääyöstä ja sillai
Sulho
2
1847
Vastaukset
- Häät kesällä
juhlia monta päivää...! Mielenkiintoinen ajatus totta tosiaan.
- morsian minäkin
Ja tämäkin piti sinun kertoa että joku raasu pikkumorsian tajaua. Haloo, on omatkin aivot käytössä.
Kerrotko vielä, miten tuo liittyi siviilivihkimiseen? Meille tulee pappi vihkimään mutta tila on varattu 3 päiväksi eikä matkalle lähdetä lainkaan. Aivan loistavat juhlat takuulla tulossa! Paras on aamusauna 30 hengelle, ei tarvitse juhlapuku päällä viettää häitä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää422210Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten652068Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211940HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363891684Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1041655Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241484Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821102Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53967- 75935
- 27899