Voiko e-pillereistä tulla maha kipeäksi? Tässä yksi yö heräsin kamalaan mahakipuun ja sen jälkeen tuli löysää ulostetta ja oksensin. Nyt maha on ollut muutamia päiviä kipeä nipistelee. aloitin pillerit pari viikkoa sitten ja kuukautisten loppumisesta on jo yli viikko,mutta silti tulee vielä ruskeaa tiputteluvuotoa.Onko normaalia? Vai voiko olla ettei pillerit sovi minulle?
e-pillereistä
ihmettelevä
2208
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
sanoa,mut toi tiputtelu on varmaan ihan normaalia,mulla tiputteli koko ensimmäisen kiekon ja olin jo aika kypsä ja varma että ne ei sovi mulle,mut päätin kokeilla vielä seuraavan ja sitten kaikki olikin jo ok,mut tosiaan noista kivuista ja muista en tiedä,mitä sanotaan käyttöohjeissa?Siellä on yleensä aika seikkaperäisesti kaikki sivuoireet sun muut lueteltu.
Aikoinani, minäkin sain e-pillerit,
Oksensin aina uuden kiekon alussa pari yötä, oksentelu alkoi muutaman tunnin pillerin oton jälkeen.
joten ne pillerit ei sopineet, mutta pahoinvointi loppui ajan kanssa, Olisi pitänyt vaihtaa toiseen merkkiin.
yritin alkaa syömään niitä, synnytyksen jälkeen uudelleen, taas alkoi oksentelut. Lopetin pillerit, ja hankin kierukan, joten oireesi voivat johtua pillereistäkin.