vihkiminen turussa

voisiko joku tietäväinen kertoa mitä muita vihkimispaikkoja turussa on kuin kirkko. siis johon kumminki tulis pappi. oisko saaristos joku kiva paikka?? ja jatkot siinä lähettyvillä kans.
2647
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

ainakin on kivoja huviloita, joita vuokrataan.

Äänestä

Siellä on ihana pikkukirkko meren rannassa ja muistaakseni jotain vuokrattavia juhlatilojakin lähistöllä, varmaan ihan puhelin luettelosta löytyy ja turkulaisethan saavat käyttää mitä kirkkoa vaan!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tietämätön kirjoitti:

voisiko joku tietäväinen kertoa mitä muita vihkimispaikkoja turussa on kuin kirkko. siis johon kumminki tulis pappi. oisko saaristos joku kiva paikka?? ja jatkot siinä lähettyvillä kans.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu