huoltohinta?

Xsaran hdi:lla täyttyy 20 tkm.Huollon hinta 300 e (työt ja osat)lahtelaisessa citroen-liikkeessä.Osaatteko suositella hyvää ja edullista muuta liikettä.Huikea hinta, käytännössä ei sisällä paljon muuta kuin öljynvaihdon.
3469
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kaveri käytti Nummelassa ja siellä 20 tkm huolto maksoi 242,50 . Sekin on merkkiliike joten ison paikan lisä taitaa tossa olla jos 300 maksaa.

Äänestä
  • Onhan tuota öljynvaihdolla hintaa tuossakin 242 eurossa. Merkkihuollon perustaminen lienee niin kallista, kun pitää olla laitteita ja koulutusta. Lisäksi merkille sopiva arvokkuus täytyy säilyttää asiakaspalvelussa, eli eri mörököllit vittuilee kassalla ja toiset haalaripukuiset hallissa. Merkkihuollon leimat huoltokirjassa ovat mielestäni yliarvostettuja. Myisivät edes varaosia kilpailukykyiseen hintaan, niissäkin näyttää olevan puolet ns. merkkiliikelisää. Itse boikotoin niin paljon kuin mahdollista.

    Äänestä

  • magirus kirjoitti:

    Onhan tuota öljynvaihdolla hintaa tuossakin 242 eurossa. Merkkihuollon perustaminen lienee niin kallista, kun pitää olla laitteita ja koulutusta. Lisäksi merkille sopiva arvokkuus täytyy säilyttää asiakaspalvelussa, eli eri mörököllit vittuilee kassalla ja toiset haalaripukuiset hallissa. Merkkihuollon leimat huoltokirjassa ovat mielestäni yliarvostettuja. Myisivät edes varaosia kilpailukykyiseen hintaan, niissäkin näyttää olevan puolet ns. merkkiliikelisää. Itse boikotoin niin paljon kuin mahdollista.

    No en tiä mutta Koivuhaan Vehosta kysyin niin oli reilusti alle 300 euroa 1.6 bensalle, oisko ollut 250 paikkeilla. Lahden bisnessitissä sua on kusetettu, eiköhän ton huollon saa paljon halvemmalta mistä tahansa muualta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


hdifarkku kirjoitti:

Xsaran hdi:lla täyttyy 20 tkm.Huollon hinta 300 e (työt ja osat)lahtelaisessa citroen-liikkeessä.Osaatteko suositella hyvää ja edullista muuta liikettä.Huikea hinta, käytännössä ei sisällä paljon muuta kuin öljynvaihdon.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu