INTRU 1400cc vm 87-95 erot

Voisiko joku viisas valoittaa eri vuosimallien tärkeimmät erot! vai onko eroja? Entä eroaako esim jenkkimalli europaan malleista?

ps. jos olet myymässä intruasi kohtuuhintaan niin tarjoa ihmeessä!!
2464
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Intruder taitaa olla tällä hetkellä vanhin samanlaisena markkinoilla ollut prätkä. Nykyisin eivät edes HD:t pysy näin kauan samassa mallissa...jaa, vieläköhän sitä Savagea tehdään, sitähän on valmistettu vuodesta 1986...

Eroja ei käytännössä juurikaan ole 87:n ja ihka uuden välillä. Värit ovat vaihtuneet ja vähän satulan pehmusteet (jopa satulan runko on sama). Isoin muutos on se, että vuonna (muistaakseni) 1991 pyörään tuli 5. vaihde. Tai tarkemmin ottaen 4 -vaihteisen rinnalla ruvettiin valmistamaan 5 -vaihteista. 4 vaihteista on tehty tämänkin jälkeen esim USA:n malleihin ja muistaakseni joihinkin euroopan maihinkin. Muut erot ovat niin pieniä, että niistä ei kannata edes mainita. Itse pidän enemmän arvossa nelivaihteista, koska voimakone ei tarvitse pykäliä niin paljon. On vain turhaa työtä liikkelle lähtiessä kelata niitä vaihteita niin montaa :)

Viisivaihteisessa on muistaakseni noin 5% harvempi vitonen kuin on nelivaihteisen nelonen.

Truderi on kulttipyörä maailmalla ja sitä rakennellaan paljon.

Äänestä

Kiinnostaako 2000vm? Ajettu 10 000km.
Yhdellä omistajalla uudesta asti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Marco kirjoitti:

Voisiko joku viisas valoittaa eri vuosimallien tärkeimmät erot! vai onko eroja? Entä eroaako esim jenkkimalli europaan malleista?

ps. jos olet myymässä intruasi kohtuuhintaan niin tarjoa ihmeessä!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu