Sattuisiko paikalla olemaan 17.7. syntyneitä ihmisiä, tai vastaavasti heitä tuntevia? Kertokaahan jotain luonteesta, minkälaisia oikein olette? Kiinnostaisi kovasti! :)
17.7.
12
2122
Vastaukset
- -17.7.7?-
yksi..
Ihan tällainen omalaatuinen, hauska, ailahtelevainenkin, suorasanainen joskus, empaattinen, esteettisiä asioita arvostava jne.. elämän monimuotoisuutta joskus aika vakavastikin pohtiva.
Ulkonäöstä sen verran, että olen varsin hoikka ja siro.
Mun kaltaisia ei kyllä ole paljoa täs maailmas, ainakaan 17.7 syntyneissä ;D
Tunnetko minut?:D - kultakoppa
moi pisces!!! mä oon kyl syntynyt 18.7 eli päivän myöhemmin... jos nyt yhtään auttaa niin olen itse aika kovakuorinen vähän, mutta loppu on aika herkkää... eli jos tunnet jonkun niin kannattaa olla varovainen.... osaan myös olla silti huumorintajuinen... no toivottavasti auttoi!!!
- pisces
...vastauksesta! olen tosiaan kyseisenä päivänä syntyneestä henkilöstä kiinnostunut, ja juuri tuollaisesta hän vaikuttaa: vähän vaikeasti lähestyttävä... jotenkin ylpeän oloinen, voi olla ujouttakin. hyvin pidättyväinen myös. vielä kun pääsisi sen herkän puolen näkemään! ;)
- ***
Olen myös syntynyt 17.7.
Sen verran voin kertoa että en ole yhtään rapumainen...voikohan nousevalla merkillä olla vaikutusta siihen?
Olen iloinen, sosiaalinen,otan muita huomioon, hieman hoivaava ja aina vauhdissa.. :)- luna
mikä nouseva merkkisi sitten mahtaa olla?
- ***
luna kirjoitti:
mikä nouseva merkkisi sitten mahtaa olla?
Vaaka
- luna
*** kirjoitti:
Vaaka
alkoi kuulostaa tutulta tuo luonnekuvauksesi, eikä ihme, meillä on syntymäpäivän lisäksi sama nouseva merkkikin! :) olen aina itse ajatellut, että tuo "epärapumaisuus" johtuisi siitä ,että olen syntynyt lähellä Leijonaa, mutta kai se sitten paljolti tuosta nousevasta merkistä johtuu, kerran meitä on muitakin! että terkkuja vaan syntymäkaimalle!! :)
- osku31
Heippa!
Sattuipas hyvästi että kaipailit syntymäpäivääni =) Luonteeltani taidan olla aika ailahtalevainen, ainkin omasta mielestä ja ehkä myös muidenkin.
Omasta mielestä olen herkkä mutta toisaalta annan itsestäni "varautuneen" kuvan itsestäni....Huumorintaju on ehkä vähän kieroa, heh heh...mutta sitäkin hauskempaa.
Yleensä mua pidetään sellaisena energiapakkauskena... - 17.7
ja villi ja vilkas olen, mutta myös sydämeni on haavoittuvainen....ja oikea pelle hermanni - show mies kuulemma oon :))
- Pee
No minä mies olen syntyny kyseisenä päivänä ja olen aika lailla huumorista pitävä, hoivaava, joskus aika "jäärä" mutta lyhyt vihainen ja sosiaalinen pitää mainita myös.
- Anonyymi
Täällä olis yks lisää 17.7 syntynyt
Olen empaattinen
Ailahtelevainen
Hyvin hyvin herkkä
Huolehtivainen
Luova
Tää ei nyt luonteeseen liity mutta erittäin hyvä muisti on monesti ravuilla - Anonyymi
Pari tunnen erittäin omalaatuisia ja hankalia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Puoluebarometri: Marinin hallituksella 7 parasta mittaustulosta
Orpon hallitusta pitää huonona 2/3 kansalaisista, joka on aika hyvin linjassa hallituspuolueiden yhteenlasketun kannatuk974188Pride-rautu korvaamaan kirjolohi
Kekkosen saatanan tunari meni muuttamaan aikoinaan sateenkaariväen kalan nimen. Unkarin vallankumouksen innoittamana n292288Purran aikaisemmat kannattajat siirtyneet Lindtmanin leiriin
Melkoinen muutos on käynnissä Suomen politiikan kentällä. Tulevista häviäjistä on hirmuinen kiire päästä ajoissa voittaj512068Olen parasta a-luokkaa
Kerron nyt teille, että olen äärimmäisen utelias, ja iitserakas ihminen. Teen paljon aloituksia itseäni koskien ja tunge361434- 361281
Se mua jotenkin harmittaa
Et ko sulla ollu näin paljon selvästi mielenpäällä ollut kaikkea, kysymyksiä, neuvoteltavia asioita ja huolenaiheita, et111203Työeläkkeet ovat pois työntekijän palkasta
Jokainen työeläkkeen nimissä maksettu euro on otettu pois työtä tekevältä palkansaajalta. Mitä korkeampi työeläketaso o15996Oot tosi epätavallinen
ja erikoinen nainen. Tykästyä ikihyviksi sun kaltaiseen naiseen, mitä tästä pitäis edes ajatella.47985Shakki ja matti
Toivoisin, että olisit läsnä ja tukena arjessani. Et edes tietäisi, että se olen minä tässä ja täällä vain. Olisi asioit77955Peuran liikenne ajovaloissa
Haittaako se jos bussit on romuja ja käyttökiellossa? https://www.ilkkapohjalainen.fi/avi-loysi-kahdeksan-puutetta-kaup31799