Sattuisiko paikalla olemaan 17.7. syntyneitä ihmisiä, tai vastaavasti heitä tuntevia? Kertokaahan jotain luonteesta, minkälaisia oikein olette? Kiinnostaisi kovasti! :)
17.7.
12
2036
Vastaukset
- -17.7.7?-
yksi..
Ihan tällainen omalaatuinen, hauska, ailahtelevainenkin, suorasanainen joskus, empaattinen, esteettisiä asioita arvostava jne.. elämän monimuotoisuutta joskus aika vakavastikin pohtiva.
Ulkonäöstä sen verran, että olen varsin hoikka ja siro.
Mun kaltaisia ei kyllä ole paljoa täs maailmas, ainakaan 17.7 syntyneissä ;D
Tunnetko minut?:D - kultakoppa
moi pisces!!! mä oon kyl syntynyt 18.7 eli päivän myöhemmin... jos nyt yhtään auttaa niin olen itse aika kovakuorinen vähän, mutta loppu on aika herkkää... eli jos tunnet jonkun niin kannattaa olla varovainen.... osaan myös olla silti huumorintajuinen... no toivottavasti auttoi!!!
- pisces
...vastauksesta! olen tosiaan kyseisenä päivänä syntyneestä henkilöstä kiinnostunut, ja juuri tuollaisesta hän vaikuttaa: vähän vaikeasti lähestyttävä... jotenkin ylpeän oloinen, voi olla ujouttakin. hyvin pidättyväinen myös. vielä kun pääsisi sen herkän puolen näkemään! ;)
- ***
Olen myös syntynyt 17.7.
Sen verran voin kertoa että en ole yhtään rapumainen...voikohan nousevalla merkillä olla vaikutusta siihen?
Olen iloinen, sosiaalinen,otan muita huomioon, hieman hoivaava ja aina vauhdissa.. :)- luna
mikä nouseva merkkisi sitten mahtaa olla?
- ***
luna kirjoitti:
mikä nouseva merkkisi sitten mahtaa olla?
Vaaka
- luna
*** kirjoitti:
Vaaka
alkoi kuulostaa tutulta tuo luonnekuvauksesi, eikä ihme, meillä on syntymäpäivän lisäksi sama nouseva merkkikin! :) olen aina itse ajatellut, että tuo "epärapumaisuus" johtuisi siitä ,että olen syntynyt lähellä Leijonaa, mutta kai se sitten paljolti tuosta nousevasta merkistä johtuu, kerran meitä on muitakin! että terkkuja vaan syntymäkaimalle!! :)
- osku31
Heippa!
Sattuipas hyvästi että kaipailit syntymäpäivääni =) Luonteeltani taidan olla aika ailahtalevainen, ainkin omasta mielestä ja ehkä myös muidenkin.
Omasta mielestä olen herkkä mutta toisaalta annan itsestäni "varautuneen" kuvan itsestäni....Huumorintaju on ehkä vähän kieroa, heh heh...mutta sitäkin hauskempaa.
Yleensä mua pidetään sellaisena energiapakkauskena... - 17.7
ja villi ja vilkas olen, mutta myös sydämeni on haavoittuvainen....ja oikea pelle hermanni - show mies kuulemma oon :))
- Pee
No minä mies olen syntyny kyseisenä päivänä ja olen aika lailla huumorista pitävä, hoivaava, joskus aika "jäärä" mutta lyhyt vihainen ja sosiaalinen pitää mainita myös.
- Anonyymi
Täällä olis yks lisää 17.7 syntynyt
Olen empaattinen
Ailahtelevainen
Hyvin hyvin herkkä
Huolehtivainen
Luova
Tää ei nyt luonteeseen liity mutta erittäin hyvä muisti on monesti ravuilla - Anonyymi
Pari tunnen erittäin omalaatuisia ja hankalia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Heh, Riikka runnoi Suomen BKT:n miinukselle
Suomi on Riikan irvistysten ansiosta ainoa negatiivisen talouskasvun maa EU:ssa. Ei tästä ainakaan EU:ta voi syyttää, ku655265Erään T miehen viimeinen aloitus tänne
Moi Olen kirjoittanut täällä säännöllisesti yli 5 vuotta. Kaivannut kuten kuuluukiin, mutta myös unohdellut ja selvitel302426Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa
Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova1112219HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a1201905Yritykset verolle ja yritystuet 10 mrd. eur/v pois
Kiristämistapauksissa yrityksille sanotaan hei hei. Suomi ei tarvitse yhteiskunnan rahoilla "yrittämistä". Yhteiskunta v151859- 1111770
Nyt meni maku vas.liittoon, kun vaativat minimituntipalkkaa lakiin
Sehän tarkoittaa samalla myös maksimituntipalkkaa, koska kun laki on kerran laadittu, niin sitä on vaikea muuttaa. Työma531214Björn Wahlroos ykkösaamussa nautittavaa kuunneltavaa
Ehdottomasti viisaimpia ja tietävämpiä ihmisiä mitä Suomesta koskaan tullut. Naureskeli viherpiipertäjille jotka ihan p2621202Yritän saada sinut pois mielestäni ja ajatuksistani nainen
Turhaan. Mitä enemmän yritän, sitä enemmän haluan sinut ja sinua. Miten voitkaan olla niin ihana ja tuntua niin hyvältä.511094- 72980