Kohta viikko ilman

Onnistuu helposi lopettaminen kun käyttää nuuskaa. Nuuska on terveellinen vaihtoehto tupakoinnille.
3390
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kamulle syöpyi läpi asti reikä ikenestä nenäonteloon.. nuuskasta. Terveellistä?

Äänestä
  • niin ja hampaat menee paskaksi.

    Äänestä

Onnistui se lopettaminen minultakin kuuden aktiivisen tupakkavuoden jälkeen. Olen ollut nyt reilut 2 kuukautta savuton. Enkä suotta ylpeä itsestäni.. :) En tosin ole käyttänyt minkäänlaista "korviketta" tupakanhimon estämiseksi. Tahdonvoima on se paras lääke vaikka kuinka tekisi mieli.. Ja jos joku nyt yrittää sanoa että minun kohtalaisen helppo tupakoinnin lopettaminen johtuisi siitä etten ole polttanut niin paljon kuin joku muu, ei pidä paikkaansa. Viimeiset viisi vuotta poltin n. 1,5 askia päivittäin.... Ja silti onnistuin... :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Raipe kirjoitti:

Onnistuu helposi lopettaminen kun käyttää nuuskaa. Nuuska on terveellinen vaihtoehto tupakoinnille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu