niin, mikä on tosi tehokas lääke ummetukseen? olen kokeillut joitain mutta eivät ole kovin hyvin tepsineet... mieluiten itsehoitolääke, eli ettei tartte reseptiä.
tehokas lääke
ummetukseen
63748
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
että käyhän apteekissa ja osta Vi-Siblin paketti, se tehoaa niin ummetukseen kuin ripuliin. Kokeile ohjeiden mukaisesti mikä on paras annostus sinun vatsallesi, yleensä ne kenelle olen tätä suositellut ottavat illalla ja aamulla vatsa jo toimii mutta löydät varmasti kokeilemalla sinulle sopivan ratkaisun. Investointikaan ei ole suuri, pakkauksessa on 80 annosta ja hinta 13€.
mulla ei ainakaan toiminut...
Oliko sinulla tarpeeksi kärsivällisyyttä kokeilla se sinulle sopivin annostus, vai luovutitko päivän/kahden päästä?
Jos sitä kärsivällisyyttä on niin varmasti löytyy se oikea annostus.
Mielestäni parempi kokeilla vaikka viikko kuin kärsiä jatkuvasta ummetuksesta.
Sinulla jyrkkä EI mutta et kirjoittanut kuinka avun sait?
lääkäri määräsi sitä minulle ja käytin melkein kolme viikkoa. oireita minulla kyllä riittää mutta yritän vain elää niiden kanssa. lääkäri sanoi että täysin vaaratonta toiminnallista häiriötä.
luumut, banaani.....Yleensä hedelmien syönnin lisäys tehostaa masun toimintaa ja ruoan sulatusta huomattavasti.
inkivääri on kaiken kunkku...