Ei voi olla totta...

..... siis tämä ainainen rauma-pori jupakka jatkuu.. eikö siitä päästä koskaan eroon..
Itse olen Raumalainen ja minun mielestäni sekä Rauma että Pori ovat erittäin mukavia paikkoja, joissa asuu erittäin mukavia ihmisiä!
5360
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Oon ite suht sivistynyt ja älykäs persoona täällä muualla. Voin todeta että niihin porilaisiin törmää muuallakin ja ne on edelleen porilaisia. Asia vaan on niin. Rauma contra Pori ja Pori contra Rauma. Se on osa kulttuuria eikä sitä kukaan tosissaan ota. Mukaviahan ne jotkut porilaisetkin on..

Äänestä
  • Maukkain porilainen on se joka on pariloitu ja johon saa upottaa hampaansa sanoi sisareni.

    Rauma - Pori ottelua käydään ikuisesti , onhan Olkiluoto välissämme ja siitä riittää voimaa myös tyhjänpäiväiseen mittelöintiin.

    Ja nyt pilkille , kun on vielä jäitä.

    Äänestä

Minde, miks et sä käy enää tsätissä?

Äänestä
  • kato kaffe..olin unohtanu tänkin keskustelun jo.. *wirn* käynhän mä... aina joskus..mut nyt kun on kaikkee niin ei oo tullu käytyy...on kyl ikävä teitä kaikkia ihania naisia :) kyl me nähään... eikös...viimeistää hmm... jaa-a... *naur*

    Äänestä

  • mindeli kirjoitti:

    kato kaffe..olin unohtanu tänkin keskustelun jo.. *wirn* käynhän mä... aina joskus..mut nyt kun on kaikkee niin ei oo tullu käytyy...on kyl ikävä teitä kaikkia ihania naisia :) kyl me nähään... eikös...viimeistää hmm... jaa-a... *naur*

    missäs snää ny oikke ole ku mul o snuu niin kauhia ikäv jo :) tul ny tän vaan mun kans bauhamaha.. tai eres sin toisse paikkaha,kun mul olis snuul vähä asiaki... et kai me nährää siäl sit joku päev?? snuu piräis oikkiast muista mnuuki ja tul tän mnuul kirjattomaha.. *anneteha snuul viäl oikke iso halitus et snää sit jaksa* *reps* ota tosta nyt sit selvää.. *heheheeee*

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


mindeli kirjoitti:

..... siis tämä ainainen rauma-pori jupakka jatkuu.. eikö siitä päästä koskaan eroon..
Itse olen Raumalainen ja minun mielestäni sekä Rauma että Pori ovat erittäin mukavia paikkoja, joissa asuu erittäin mukavia ihmisiä!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu