Mitä maksaa kääpiösnautseri tai keskikokoinen? En löydä rotujen sivuilta mistään mitään hintoja!!!
Tieto olisi tarpeen.
Olisin myös kiinnostunut kuulemaan rodusta muutenkin. Onko sairauksia tms?
Tieto olisi tarpeen.
Olisin myös kiinnostunut kuulemaan rodusta muutenkin. Onko sairauksia tms?
Vastaukset 10
Vanhimmat
Yleensä rotukoirat maksavat 800-1200 euroa. Kannattaa kysellä rodusta suoraan kasvattajilta ja sitten myöhemmin vasta hinnasta, sillä kaikki kasvattajat eivät pidä siitä, että ensin kysellään hintaa. Kerro myös itsestäsi ja perheestäsi ja mitä aiot mahdollisesta harrastaa koirasi kanssa. Ja on myös kohteliasta vastata kasvattajan sinulle kirjoittamaan sähköpostiin.
http://www.tunturisusi.com/koiralinkit/snautseri.html
on keskikokoinen snautseri
Hyvä käppänä on noin 700-900 euroa. Katso sivulta www.kaapiosnautseri.net kasvattajia ja soita. Siellä on pentuja myynnissä, kohdassa pennut.
Itse ostin käppänän 1500 ja hinta heittelee juuri 900-2000 mitä itse olen katsonut yleensä just erityisen halvat ei saata olla terveitä tai täysin puhdasrotuisia
Ei ees ne on about 700-1500€
Kannattaisi matkustaa ulkomaille, esim. Romania, Espanja tai joku muu kehitysmaa. Sieltä ostaa koiran tai useamman ja kun on palannut takaisin myy ne. Siinä saa koiran ilmaiseksi ja matkan hinnan. Jää vielä rahaa hiukan juhlia tai uuteen matkaan.
Nyt löytyy snautserin hintoja koiraharrastajien sivuilta. Kannattaa käydä katsomassa opiskelijatyttäremme osti halvalla viime viikolla koiran itselleen.
Tällä hetkellä käppänöiden hinnat ovat suht edulliset. Hyvin löytyy netistä, sieltä ilmoituksia kahlaamaan.
Hinnat ovat nousseet suht korkeiksi. Kannattaa kysellä netin myyntipalstoilta sekä kennelliitosta. Kukkarolle sopiva yksilö löytyy kyllä. Myös löytötaloja kannattaa käydä läpi.
Tuo ei pidä paikkaansa. Ostimme lapsille lahjaksi kääpiösnautserin nettikaupasta, ei ollut kallis.