Mahtuuko lastenvaunut toledon takakonttiin?
onko jollain kokemusta?
Oliko niin tuskaista jos mahtui, että teki mieli vaihtaa farmariin?
onko jollain kokemusta?
Oliko niin tuskaista jos mahtui, että teki mieli vaihtaa farmariin?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
ainakin luulis
faktaa kaivataan
eli varmaa tietoa joltain jos löytyy?
Itselläni seat toledo 1.9.d hyvin mahtuu lasten rattaat ja kaikki muu tarvittava kyytiin
Kiitos vastauksestasi :)
Muuten tarkoitatko lastenrattailla
sellaisia isoja vaunuja (vauvoille)
vai sellaisia rattaita (vähän vanhemmille lapsille).
Vaunuthan kuitenkin vie enemmän tilaa.
Ja onko sinun tarvinnut irroitella renkaita rattaistasi/vaunuistasi aina perään heittämisen ajaksi?
Toledon lastausaukko on niin pieni, etteivät normaalit yhdistelmärattaat taatusti mahdu kyytiin kuin kilon palasina...
Joo ei todellakaan mahdu. Vanhaan toledoon menee heittämällä mutta tähän uuteen toledoon mene kuin kilon kappaleina. Kyllä pännii kun kesällä ostin uuden toledon ajettu 23000 km ja nyt tarvii alkaa katella farmaria kun keväällä tulee perheenlisäys ja ei ton auton kanssa kyllä onnistu. Jos jotain kiinnostaa uudenkarhee toledo niin sähköposti [email protected]
vaunut menee renkaat paikoillaan.hattuhyllyn saattaa joutua poistamaan
Meillä toledo 1,9 diesel vm-96 ja oran yhdistelmät menivät ilman renkaiden tai istuin osan irrotusta. Yhdistelmien kanssa mahtui vielä matkasänky ja hurja määrä kasseja. Näihin uudempiin toledoihin ei kyllä valitettavasti mahdu sen sanoi minulle automyyjä kun kuuli, että on lapsia. No nyt on kiikarissa toledo stella z line diesel ja enään ei ole rattiden kuljetus tarvetta
noissa vanhemmissa Toledoissa. Varmasti isoin tuon koko luokan autoista. Ei paljon tarvii ihmetellä et mahtuuko kamaa kyytiin senkun heittää sisään.
Jos ei merkki pelota niin Skoda Octavia on teknisesti suunnilleen sama auto kuin Toledo. Tavaratila taitaa olla ks. kokoluokan suurin ja lastauskin onnistuu kun takaluukku on saranoitu takalasin yläpuolelta.
Parhaiten tuon mahtumisen saat selville menemällä niiden vaunujen kanssa autoliikkeeseen ja testaamalla. Kai noin on joku muukin tehnyt? Pitäähän se auto testata, että vastaa sitte tarpeita.
Hyvä vaihtoehto on Leon tuolle Taaville. Lisänä parempi ulkonäkö ja asiallisempi kojetaulu.