MB 124 kojeludan päällä oleva verhous on kahdesta kohdasta halki(tai oikeastaan halkeamat on poikkipäin eli ajosuuntaan)Voiko sen osan vaihtaa vai onko se samaa kappaletta koko kojelautaverhous? Jos voi niin mistähän sellaisia saisi. Jos ei voi niin onko jollain jotain kikkakolmosta halkeamien korjaamiseen? Muuten auto on sisältä ja päältä yllättävän ehjä vaikka 80- luvulta onkin.
kojelauta "poikki"
poppaukko
5799
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Tuota mallia 124:sta löytyy varmasti paljon joten varaosien saanti ei pitäisi olla ongelma tarkista käyttettyjen mb purkaamot .
Tuttu vika kolaroidussa mersuissa! Oletko itse ajanut kolarin tai olet ostanut vanhan kolariauton.
Tai sitten väri on sininen? Kuulemma nimenomaan siniset kojelaudat halkeavat. nimim. sinisen laudan W201:een vaihtanut. Sinänsä helppo homma, mutta töitä jotui tekeen jonkin verran.
Tuttu vika ihan bmw:kin. pakkanen halkasee..
EI mikään kolari kuten väitit.
... mutta onnistuu kyllä. Se kojelaudan verhoilu on yhtä kappaletta ja sen irrottaminen edellyttää, että löytää kaikki ruuvit ym kiinnikkeet. Olen yhteen autoon sen homman tehnyt, siitä on vuosia aikaa, en muista enää yksityiskohtia. Mutta kun ottaa huomioon että olen aika tumpelo tuommoisissa hommissa ja sain sen silti tehtyä, niin silloin sen pitäisi onnistua melkein keneltä vain.