kojelauta "poikki"

MB 124 kojeludan päällä oleva verhous on kahdesta kohdasta halki(tai oikeastaan halkeamat on poikkipäin eli ajosuuntaan)Voiko sen osan vaihtaa vai onko se samaa kappaletta koko kojelautaverhous? Jos voi niin mistähän sellaisia saisi. Jos ei voi niin onko jollain jotain kikkakolmosta halkeamien korjaamiseen? Muuten auto on sisältä ja päältä yllättävän ehjä vaikka 80- luvulta onkin.
5799
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Tuota mallia 124:sta löytyy varmasti paljon joten varaosien saanti ei pitäisi olla ongelma tarkista käyttettyjen mb purkaamot .

Äänestä

Tuttu vika kolaroidussa mersuissa! Oletko itse ajanut kolarin tai olet ostanut vanhan kolariauton.

Äänestä
  • Tai sitten väri on sininen? Kuulemma nimenomaan siniset kojelaudat halkeavat. nimim. sinisen laudan W201:een vaihtanut. Sinänsä helppo homma, mutta töitä jotui tekeen jonkin verran.

    Äänestä

  • Tuttu vika ihan bmw:kin. pakkanen halkasee..
    EI mikään kolari kuten väitit.

    Äänestä

... mutta onnistuu kyllä. Se kojelaudan verhoilu on yhtä kappaletta ja sen irrottaminen edellyttää, että löytää kaikki ruuvit ym kiinnikkeet. Olen yhteen autoon sen homman tehnyt, siitä on vuosia aikaa, en muista enää yksityiskohtia. Mutta kun ottaa huomioon että olen aika tumpelo tuommoisissa hommissa ja sain sen silti tehtyä, niin silloin sen pitäisi onnistua melkein keneltä vain.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


poppaukko kirjoitti:

MB 124 kojeludan päällä oleva verhous on kahdesta kohdasta halki(tai oikeastaan halkeamat on poikkipäin eli ajosuuntaan)Voiko sen osan vaihtaa vai onko se samaa kappaletta koko kojelautaverhous? Jos voi niin mistähän sellaisia saisi. Jos ei voi niin onko jollain jotain kikkakolmosta halkeamien korjaamiseen? Muuten auto on sisältä ja päältä yllättävän ehjä vaikka 80- luvulta onkin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu