Camry 2.0i seokset ym.

Olisiko tietoa paljonko maksaa 3s-fe koneen seosten tarkastaminen ja säätäminen maksaa alan liikkeissä? Voikohan vika olla esim. map-anturissa, kun kulutus tuntuu suurelta, lähes 15l/100km kaupungissa. Voiko noita seoksia tarkastaa/säätää itse? Entäs map-anturi, voiko sitä korjata itse?
1192
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

onko kattipeli. Jos ei niin vf-potikasta vaan seokset co-mittarin mukaan kohdilleen. Jos katti, niin lampaan voit tarkistaa oskiloskoopilla tai volttimittarilla. :) (Köyhät ei autoilla aja)Korjaamolle vaan!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Timo kirjoitti:

Olisiko tietoa paljonko maksaa 3s-fe koneen seosten tarkastaminen ja säätäminen maksaa alan liikkeissä? Voikohan vika olla esim. map-anturissa, kun kulutus tuntuu suurelta, lähes 15l/100km kaupungissa. Voiko noita seoksia tarkastaa/säätää itse? Entäs map-anturi, voiko sitä korjata itse?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu