Itselläni on vuoden 98 318 e46. taas kolisee etupääs. Alapallot jo kerran vaihdettu silloin kyllä takuuseen. koiran luut on vaihdettu eli ei voi olla ne.kysyisin vaan että vieläkö alatukivarsia sais vaihdettua takuuseen on muuten niin tyyris homma?autolla ajettu 125tkm.surkiaa toimintaa bemarilta kun pitäis joka toinen vuosi vaihtaa alapalloja!
Alapalloista
E46
7940
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Normi vika pitää kolinaa. Vaihtoon vaan.
Tietääkö kukaan, että mistä saisi laadukkaampia palloja? Kun kerran BMW:n orggisosat on pelkkää paskaa, niin luulisi jonkun tarvikepajan tekevän kunnon laatua (tai ainakin tukivarresta irrotettavia palloja, ettei sitä tukivartta tarttis vaihtaa).
Olisko jotkut rata-autoon tehdyt osat kunnollisia (saako käyttää liikenteessä)?
e34!
Ehei, tämä saa olla viimeinen BMW, kun laatu on tätä tasoa... ainakin, jos mistään ei löydy kunnon osia.
Olet kovasti huolestunut ko. auton luotettavuudesta. Paljonko noi alapallot tukivarsineen sitten maksaa, 150 euroo kpl vai ?. Entäpä työ ? Saisi hieman vertailukohtaa kun ei ole omaa kokemusta 'VIELÄ' ko asiasta.
En ihan varma ole mutta muistaakseni maksaa noin 200e kappale! ja työtä noin kolme tuntia mitä se tunti taksa nyt sitten onkin. Ei hyvä!
Itse osti 316 vm 2000 uutena vaihdettiin alatukivarret takuuna 15 tkm ja toisenkerran 25 tkm. Nyt kolmas sarja on kestänyt ajettu jo 104 tkm, kuulemma muuttaneet rakennetta näihin kolmanteen sarjaan. HUOM jos ostatte käytetty alla 2001 vuotista BMW 3 tarkastakaa että allatukivarrret on vaihdettu takuulla !!! voi tulla ongelmia.