Täys-ikäsyyttä juhlimaa...

Mitäs te jo 18vuotta täyttäneet teitte sinä päivänä kun täytitte 18v ???

Ja ehdotuksia mitä sillo vois mahdollisesti tehä..

Täytän pian ja kelailen vaa täsh et mitä sillo vois tehä.... jotai vähä erikoisempaa ku tavallisesti..
Ainiin ja se vaa et suurinosa mun kavereista on alaikäsii viä joten ne ei pääse baariin..enkä mä ny yksin mee baarii...Kavereiden kans pitää täys-ikäisyyttä bilettää! :)

Piakkoin vastauksia jos vaa viititte :) Tää on tärkeetä!!!!!
7550
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Taisin olla puutöissä ja pelailin illalla tietokoneella. Selityksenä kerrottakoon etten vietä juhlapäiviä hahaa!

Äänestä

Ensin autokoulusta kavereitten kanssa baariin. Baarissa maikan kanssa sovin että pääsen erään kokeen läpi vaikka oikeesti en ois päässy. Sieltä toiseen baariin, paukku ja oksennus baarin pöydälle. Sellaista minun merkkipäivänäni:D

Äänestä
  • ...aika teinimeiningiltä toi laattausja hymiö homma...

    Äänestä

  • Täysi-ikäisempi kirjoitti:

    ...aika teinimeiningiltä toi laattausja hymiö homma...

    No ei se ikä sitä elimistön toimintaa kato. Kaveri houkutteli ottamaan liian tujun paikun ja viinapää on mitä on. Ja tuosta smailista vaan että käyttäähän niitä vielä ikäihmisetkin, tai sit mulla on vaan outo suku. Ja ei kai sitä tartte elää haudanvakavaa "muille esimerkkinä" elämää vaikka ikää nyt onkin se maaginen 18. Suhteellisen moni juhlii synttäreitään alkoholin kanssa ja suhteellisen moni saattaa oksennella liian käytön seurauksena, se nyt on ihan normaalia. Ja jos sun mielestä hymiöt kuuluu vaan 14v "teinipilluille" niin sanotaanko sitten näin että meillä saattaa olla eri käsitys aikuisuudesta ja siihen suhtautumisesta. Mun mielestä ei esmes tartte elää kuten "sun" aikuinen, vaan niin ku ite haluaa.
    Mutta taaplaa sä tavallas niin teen minäkin.

    Äänestä

Normaali arkipäivä.
Eipä ollut mitenkään erikoiset fiilikset.. Samaahan tää elämä on täysi-ikäisenäkin.

Äänestä

18.vuotis-synttärit on mielestäni sen verran juhlava tapahtuma ettei sitä pidä pilata jollain viinanlutrauksella, ekstaasi on ainoa oikea valinta kun todella halutaan bilettää.

Äänestä

mä ainakin tarjosin kavereilleni pulla kahvit! on sekin jotain ku en oo synttäreitäni viettäny sen jälkeen ku täytin 10 vuotta

Äänestä

Kommentoi aloitusta


chica86 kirjoitti:

Mitäs te jo 18vuotta täyttäneet teitte sinä päivänä kun täytitte 18v ???

Ja ehdotuksia mitä sillo vois mahdollisesti tehä..

Täytän pian ja kelailen vaa täsh et mitä sillo vois tehä.... jotai vähä erikoisempaa ku tavallisesti..
Ainiin ja se vaa et suurinosa mun kavereista on alaikäsii viä joten ne ei pääse baariin..enkä mä ny yksin mee baarii...Kavereiden kans pitää täys-ikäisyyttä bilettää! :)

Piakkoin vastauksia jos vaa viititte :) Tää on tärkeetä!!!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu