Valmiit kotisivut cd:ltä nettiin???

Miten saa cd:ltä valmiit Dreamveawerillä tehdyt kotisivut nettiin ilmaseks??? Missä osotteessa? Ja tarviiko netin olla kiinteä vai voikse olla modeemi jos siinä on vieraskirjaki...siis ite tehty...ei mikää valmis freebokin. Auttakaa!
3375
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Sivusi on todennäköisesti html-sivuja vaikket sitä mainitsekkaan. Hae ftp-ohjelma jostain koneelle mistä aiot sivut siirtää. Vaikka download.comista. Samoin sinulla pitää olla joku webbihotellipaikka missä sivujasi pidät. Ftp-ohjelmaan tarvitset käyttäjätunnuksen ja salasanan sekä ftp-osoitteen sinne palvelinpaikallesi.

Sitten vain yhteys ftp-ohjelmalla ja siirrät tiedostot cd,ltä sinne palvelimelle. Se millä otat yhteyden nettiin on ihan sama. Modeemi on vain hitaampi.

Et myöskään kerro mitä ohjelmaa/kieltä vieraskirjassa on käytetty. Tarkista että webbihotelli tukee sitä kieltä mitä vieraskirjasi käyttää.

Äänestä
  • Sivut on html:llää Dreamveawerillä tehtyä...ja vieraskirjan teon olen opetellu kouluss Microsoft Accessilla ASP-kielellä.
    Onko tää ilmanen ja entäs sivujen ylläpito ja päivittäminen..onko seki ilmasta?

    Äänestä

  • apua... kirjoitti:

    Sivut on html:llää Dreamveawerillä tehtyä...ja vieraskirjan teon olen opetellu kouluss Microsoft Accessilla ASP-kielellä.
    Onko tää ilmanen ja entäs sivujen ylläpito ja päivittäminen..onko seki ilmasta?

    koulu kun opetetaan aspia ja sqllää muuttei mitään perus juttuja...

    Päivittäminen on ilmaista, ja ylläpitokin riippuen miltä palvelun tarjoijalta otat.
    mutta ylensä ilmaista kotisivu tilaa tarjovilla on mainoksia ym. schaisee sivuilla, ja asp sekä access tuki puuttuvat.
    Rahalla saa tuet kumpaankin ja sivut ilman mainoksia.

    Tuolla alempana oli keskusteltu aiheesta, otsikko taisi olla kotisivutila asp MySql tai jotain.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


apua... kirjoitti:

Miten saa cd:ltä valmiit Dreamveawerillä tehdyt kotisivut nettiin ilmaseks??? Missä osotteessa? Ja tarviiko netin olla kiinteä vai voikse olla modeemi jos siinä on vieraskirjaki...siis ite tehty...ei mikää valmis freebokin. Auttakaa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu