onko muillakin kokemusta häiriköivästä isännöitsijästä? asun omassa asunnossa ja tämä pillunvonkaaja tunkee laatikkoon "vuokrankanto" kuitteja... luulee varmaan pääsevänsä tunkeen jotain muutakin. Täytyy varmaan lähettää äijälle käsirasvaa että voi tumputtaa.
isännöitsijään
kyllästynyt
3726
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Antakaa kenkää. Isännöitsijä on taloyhtiön palkkaama henkilö.
on kokemusta moisista paskiaisista. Saavta raukat jonkinlaisia viboja kun kuvittelevat voivansa pompottaa asukkaita. Osake-taloissa vaan on niin että isännöitsijä on PALKOLLINEN, eli RENKI, jolle taloyhtiö maksaa palkan.
Tollainen harhainen isottelija isännöitsijä tulee laittaa kuriin ja herran nuhteeseen jo heti seuraavassa yhtiökokouksessa. TARJOUSKILPAILUN ehdotus isännöitsijä-palveluista on hyvä veto, kuten myös ehdotus että osakkaista joku ottaisi tehtävän vastaan. :-) Katotaan sitten miten äijä tumputtaa.
Aikoinaan minulle huoltomies soitti jouluaattona illalla/yöllä kännissä kuin käki ja kyseli hempeänä, josko hän voisi tulla kylään. Pelästyin niin, että hain isännöitsijältä avaimeni, jottei tolvana pääse sisälle omin luvin.