aapo

alpo

Herätyskello soi!
Tarraudun vaistomaisesti vasaraan ja lyön kellon säpäleiksi. Säpsähdän kuitenkin nopeasti ”todellisuuteen”. Työpaikkahaastattelu, sehän on tänään. Apua, mitä minä laitan päälleni ja mitä minä kysyjille vastaisin.
Kertoisinko köyhyyden, laudat eessä ovien. Tai sen kaiken rikkauden, jonka ehdin siirtää Gayman saarille.

Laitetaan tuo peruspuku ja siihen konstailematon kravatti, yep yep yep. Vilkaisu peiliin, avot, ja sitten menoks!

Puolen tunnin kuluttua ohjastan Alfa Romeo 166:n hienon toimistorakennuksen parkkihalliin. Hissillä ylös aulaan, jossa vastaanotossa odottaa aivan käsittämättömän upea blondi. Täytän nopeasti vierailijatiedot, jonka jälkeen blondi lähtee saattamaan minua neukkariin.

Neukkarissa ripustan ulkotakin naulaan ja kengät siihen somasti alle. Juuri kun olen aikeissa istuutua, blondi kiskaisee minut kravatista päälleen pöydälle. Kuumat huulet painuvat huulilleni ja reidet leviävät auki. Tunnen kuinka hän avaa vetoketjuni ja ohjaa nyt jo ”kivettyneen” akselini kosteikkoon. Ei ei, saan huudettua, mutta liian myöhään.
Poikuus meni ja millä tavalla. Lähtiessään blondi antaa vielä suukon poskelleni ja kiittää. Pelkkä kiitos, no johan on markkinat, ajattelen.

Viidentoista minuutin kuluttua ovesta astuu sisään haastattelija, otaksun. Tervehdimme..
- Hyvää päivää, te varmaankin haette meillä vapaan olevaa trukkikuskin paikkaa?
- No mooe. joo kyllä kait.
- No hyvä. Istuudutaan ja käydään vähän asioita läpi.

Noin 28-vuotias naishenkilö istuutuu vastapäätäni. Mieleni myllertää. Siis ei tämä voi olla totta, nainen on vielä vetävämpi kuin vastaanoton blondi, ja mikä vartalo.

- Osaatteko laulaa?
- Jonkun verran on tullut harjoiteltua.

Tunnen kuinka naisen varpaat lähestyvät genitaalialueitani.

- Osaatteko esiintyä?
- Jonkun verran on tullut esiinnyttyä. Enimmäkseen piirikunnallisella tasolla.

Nainen pujahtaa pöydän alle ja hetken päästä kiertokankeni on brunetten suussa. Ei ei, saan huudettua, mutta liian myöhään.

Brunette palaa paikalleen, kohottaa katseensa minuun. Katse on tutkiva ja arvioiva. Lopulta hän sanoo..

- Olen niin onnellinen puolestasi. Juuri tätä varten työpaikkahaastattelut on tehty. Sinä olet minun esikuvani, olet jatkossa. Ensi kierros onkin sitten vähän vaativampi. Nähdään.

Herätyskello soi, ja tällä kertaa oikeasti!

Ei auta enää uinua.
Nousen ylös sängystä ja päästän kissan ulos.

3

4846

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hooo

      aika jännä juttu

    • Erkki

      Mä tykkäsin!

      • Niina

        joo oli se ihan ok. juttu... vähän sekava kylläkin...


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      66
      3362
    2. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      43
      3157
    3. Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.

      Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      122
      2648
    4. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      43
      2538
    5. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      31
      1953
    6. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      27
      1850
    7. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      48
      1636
    8. Mihin hävisi

      Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä
      Iisalmi
      85
      1465
    9. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      39
      1320
    10. Lähtikö korvat

      puhtaaksi vaikusta?
      Tuusniemi
      82
      1189
    Aihe