Joskus tuntuu, että mä olen täs maailmas ainoa ihminen, jonka mielestä nuo huippumallit, luurangot, värittömät kuvatukset on rumia! Ei voi mitään. Mä en ymmärrä miten joku voi olla nii laiha. Luuta ja nahkaa. Mitä sitte että on pitkä, pitkät jalat ja laiha. Mitää muuta mallilla ei tarvikkaa sitte olla, ja sen kyllä huomaa... Sairaan näköisiä, mitä muutenki kaikki liian laihat ihmiset on *hyih*
Malleista.. rumia?
Not model...
101494
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
niin tuossahan se jo tuliki
se on niin sairasta nykymuoti... sitä ollaan niin kovia koulussakin, kun ei käydä syömässä sitä "pas´kaa" se on oikeesti ihan hyvää, se vaan on sellanen yleinen mielipide, että kouluruoka on pahaa, vaikka hyvää olisikin. ja mikä idea se on, että kaikki mikä vahingoittaa, on muodikasta? tupakka, huumeet, extreme dootsonit sun muut... mielipuolista!
Mun mielestä ne mallit ovat "kauniita"(vaatteet päällä) mallimaailmassa. Mut oikeessa elämässä ne ovat vartaloltaan rumia. Kauniit kasvot ei korvaa muita puutoksia.
Kauniilla naisella on rinnat(ei ketunnokkia), pyöreyttä sopivasti ja hyvännäköiset hiukset(näyttää hyvinhoidetuilta).
Oon ite nainen enkä ole lesbo, mut toi on mun mielestä kaunis nainen.
Onneks maailma on menos parempaan suuntaan ja mallien luurankovartalot poistuvat ihannemitoista.
mallimaailmassa arvostetaan korkeita poskipäitä.
musta meinattiin tehdä malli melkeinpä väkisin, ja kehuttiin mun korkeita poskipäitä, hoikkaa ja pitkää vartaloa kuvan kauniiksi. Hiukset oli hyvä jos saisi kuulemma muokata ne persoonalliseksi.
Oishan se upeaa kävellä catwalkeillä ulkomailla ja esitellä Guccin tai Tommy Hilfigerin vaatteita, mutta eipä täältä pikku-maasta taida löytää kuin puoliksi ulkomailla asuvat malliksi... Mutta ei se olisi mun hommaa ollut...
Ja tuosta sairaudesta. Mallit on yleensä liian laihoja, koko 38 on suurin joita he saavat käyttää. sitten mennään jo xl-puolelle. suurin osa malleista käyttää kokoa 32 ja 34. näin olen lukenut aiheesta. onhan ne sairaanloisen laihoja kun 180senttiset naiset painavat alle 50kiloa...
Omasta mielestä parhaimman näköinen naisella on urheilullinen vartalo, mutta kuitenkin naiselliset kurvit.
on niin namu, 18wee ja vieressä kelpaisi maata ja maata muutenkin! http://www.iltalehti.fi/loopit/2004/01/29/looppi.gif
kattokaa se alareuna, NAM!
mallit ja missit on kaksi eri asiaa....
Missit on kauniita (ei liian laihoja), MUTTA
mallit..hyi, että....
...ihan oikeessa.
Tuntuu siltä kuin media yrittäisi luoda sellaista kauneusihannetta, josta normaali ihminen ei edes luontaisesti pidä.
mä oon toista kertaa mallina erääs muotinäytöksessä. mä en oo mikään kuvan kaunis, kauhean hoikka tai muutakaan mitä nää todelliset mallit on.
mutta kun kerran kelpaan esittämään nuorten vaatteita niin mikäs siinä sitten. ei ainakaan tarvi olla syömättä ja laihduttaa itseään puoli kuoliaaksi,katsomalla mallia nykyajan malleista... he ovat rumia, luuta ja nahkaa. miten joku voi ihailla heitä..??
Tämä on sellainen asia, joka riippuu aivan mallista, josta puhutaan. Jos kyseessä on malli, joka näyttää suurinpiirtein siltä kuin ei olisi eläissään ruokaa nähnytkään, eli kylkiluut törröttää ja koivet on kuin riisitikut, silloin malli on mielestäni RUMA ja ihme kyllä, että hän ylipäänsä on päässyt malliksi..
Toisaalta on olemassa myös kauniita, hoikkia malleja, eli he eivät ole mitään anorektikkoja, mutta heillä on silti kaunis, litteä vatsa ja pitkät sääret, tällaisia malleja minä ihailen ulkonäkönsä vuoksi..
Itse olen usein huomannut haukkuvani televisiossa esiintyviä malleja "riisitikuiksi" tai "hirveiksi luuläjiksi" vain kateudesta.. koska en itse ole sellainen, niin pitäähän heitä sitten haukkua, jotta oma itsetunto saisi vahvistusta. Aika säälittävää? - kyllä vain! Nykyään myönnän ihan suosiolla jos joku malli on mielestäni kaunis ja sanonkin usein suoraan, että tuollaisen vartalon huolisin kyllä itsellenikin :D Ei siinä mielestäni ole mitään pahaa..
Tietysti kauneusihanteet ovat jokaisella erilaiset, minun kauneusihanteeni nyt sattuu olemaan sopivasti hoikka ja muutenkin ulkoisesti kaunis ^^
(älkääkä nyt ruvetko väittämään pinnalliseksi. Käsittääkseni tässä oli tarkoitus keskustella nimenomaa mallien yms. ulkonäöstä, ei siitä mitä heidän päässään mahdollisesti liikkuu tai ei liiku)
Noinhan se asia on. Aina löytyy kauniitaki malleja, heitä voiki ihailla.
Mutta just nuo luukasat pistää ärsyttämään. Malleja? Heistäki pitäis pienten tyttöjen ottaa mallia ja kerätä kauneusihanteensa? Sairasta.
Kaikista ei edes saa sellaisia luukasoja. Huhhuh, kiitos sille, ettei musta ainakaa sellaista saa... Itse en hauku heitä, koska kadehdin. En oikeastan eden hauku, mietiskelenpä tässä vain että voiko luukasa olla kaunis "kuin malli"?