hiusten imeskelijä

Kaverini kisu on luonani hoidossa ja kun makaan sängyllä niin kissa tulee ja rupeaa imeskelemään hiuksiani ja kehrää kamalasti. Mikä pikkuisella on
3247
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

kissa on varmaan vieroitettu emostaan liian aikaisin jolloin sille on jääny tarve "lutkuttaa" jotain

Äänestä

Kyllä ne kissat lutkuttaa hiuksia joskus, vaikka niitä ei olisikaan vieroitettu liian aikaisin. Meillä ihan sopivaan aikaan (12vko) luovutettu kissa tulee aina välillä "pesemään" hiuksia. Kissamme ei tosiaan kyllä varsinaisesti ime hiuksia, vaan paremminkin pesee niitä samalla tavalla kuin itseäänkin. Musta tuntuu, että se peseminen on hellyyden/kiintymyksen osoitus kissalta. Peseehän ne kissat toisiaankin!

Äänestä
  • meillä kissa joskus puree mun pää nahkaa ja se ei ole kivaa..onks mun päässä jotain kirppui vai mitä sitte...:)))

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tiinuli kirjoitti:

Kaverini kisu on luonani hoidossa ja kun makaan sängyllä niin kissa tulee ja rupeaa imeskelemään hiuksiani ja kehrää kamalasti. Mikä pikkuisella on

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu