työssäni monimerkkikorjaamossa näen joka päivä mm volkkareita, pösöjä, citikoita ja mersuja.
Kyllä opel pärjää loistavasti laadussa ainakin
siinä porukassa. kaikissa merkeissä näyttää olevan omat murheensa.mutta nyky opeleissa vähemmän kuin useimmissa muissa merkeissä.
..jotta heitetäänkös asiaton herjanheitto pois !
Kyllä opel pärjää loistavasti laadussa ainakin
siinä porukassa. kaikissa merkeissä näyttää olevan omat murheensa.mutta nyky opeleissa vähemmän kuin useimmissa muissa merkeissä.
..jotta heitetäänkös asiaton herjanheitto pois !
Vastaukset 9
Vanhimmat
Päivän paras vitsi...mä en pysty lopettaan nauramista...hahahahhaahahahhahahahahhaha
Haista P...a ooppelin kehujen kanssa tiedät itsekkin puhuvasi p...aa
LAATU?
...ymmärsinkö nyt oikeen,että se onkin se Volkkari maailman paras auto?
Et sä voi olla tosissas.. jos olet, ni suosittelisin käymistä psykiatrilla.
OPEL on yksi huonolaatuisimmista autoista, älkää unohtako sitä
No sanosin vain että passatin -98 tdi:n omistaneena voin todeta ettei varmaan kalliimpaa autoa pidettäväksi ole.Osiin meni 2-vuoden aikana 1700e mutta sanontahan on että laatu maksaa eiks niin.
ps. vaihdoin samanikäiseen omegaan eikä mitään vielä vuoteen muuta ku löpöä tankkiin.Omega vielä paljon rennompi ajaakkin.
hurraa VW!!!
Moi,
Juteltua kolmen eri autoasentajan(eri merkkihuoltamolla töissä) kanssa tuntui kaikilla olevan yksi auto mitä eivät suosittele kenellekkään ja se on OPEL! Hieman kyllä ihmetyttää sillä itse en Opelia ikinä omistanut, kadetilla kyllä paljonkin ajanut(romu). Itselläni kuitenkin on ollut hyvä käsitys Opeleista, mutta se alkaa pikku hiljaan loppua. Tuttavani Vectra kävi 3 vuoden aikana 17krt huollossa, joista suurin osa oli tyyppivikoja. Kertokaas te Opelin omistaja REHELLISESTI mitä ongelmia teillä on ollut. Pidän kaikkien näiden jälkeenkin Opelia yhtenä vaihtoehtona kun uutta autoa olen hankkimassa.
Mitä 98 passattiin tulee niin 98-00 passatissa oli suunnittelussa kukkasia. Uudemmat passatit jees.
-01 astra, 60tkm
Kerran airbagin varoitusvalo syttyi, korjattiin kertaalleen takuuaikana.. Ei mitään muuta vikaa. Suosittelen.
Volkkaristakin hyviä kokemusia. (golf III/IV)
Aikaisempi fordi (focus) oli jo suurempi murheenkryyni, muutei huono ominausuuksiltaan sekään.
Ihan keskivertoa, kuten yleisimmillä valmistajilla.
Tääsä ADAC:n tilastoa vuodelta 2002; tiellejäämisiä per 1000 autoa.
http://www.oeamtc.at/netautor/pages/resshp/anwendg/1098302.html#
Rellu ja Volvo näyttävät tuon mukaan olevan ainakin saksassa varsin vika-alttiita; opeli keskitasoa, pienissä autoissa keskitasoa parempi jopa?
--tere