Koirahoitolan vuorokausitaksa?-Gallup

Paljonko olisit valmis maksamaan koirasi vuorokauden hoidosta kodinomaisissa tiloissa, jossa koirasi ulkoilutetaan väh. 2 kertaa päivässä. tarvittaessa pestään ja leikataan kynnet. Ruokinta ja hoito sopeutetaan koiran normaaliin kotielämänrytmiin.

Pieni 12 paikkainen hoitola, eli yksilöllinen hoito.

Pienehköllä paikkakunnalla. Lähellä (30 km säteellä) ei muita hoitoloita.
4235
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Verot asianmukaisesti maksavalle yrittäjälle maksaisin normaalin hinnan, 10-14 euroa / vuorokausi. Pidemmistä hoidoista vaatisin tietenkin alennusta.

Äänestä

varmaan 10-20e. jos pidemmän aikaa joutuisi olemaan niin kinuisin alennuksen taksasta!jos koissuni hyvän hoidon saisi, niin kyllä siitä maksaisinkin!=)

Äänestä

Vuosia sitten käytin erästä todella laadukasta paikkaa. Se otti 80mk/päivä. Olihan se paljon rahaa, mutta eihän sitä lemmikkiänsä huonoon paikkaan viitsinyt viedä. Siksi kuljetimme koiraa paljon enemmän kuin tuon 30km sivu, että se pääsi hyvään hoitoon.
Ulkokoiran kannalta oli tosi hyvä, että se sai olla melko isossa häkissä pihalla päivät.

Äänestä

Kyllä kannattaa maksaa ja on sopiva tuo hinta 10-14 e/vrk, itsellä on tällähetkellä hoidettavia kodinomaisissa olosuhteissa omillaruuilla 8,50 e.
hoidokeille jotka ovat monta viikkoa-kuukautta hinta on tietysti halvempi kuin normaalisti(10-12e). Mutta huomaa sellainen asia, että jos sinulla on niinkin monipaikkainen hoitola, et pysty järjestämään kaikille kodinomaista hoitoa(aika ei kertakaikkiaan riitä) Itsellä on 8 paikkainen ja olen huomannut, jos sisähoitopaikat ovat täynnä(4kpl) on todella vaikeaa päivittäin yrittää kaikkien kanssa seurustella niin paljon kuin olisi tarvis, kun onhan ulkohoitopaikoillakin(metsästyskoiria) olevat koirat huomioitava ja lenkitettävä ym..ym... Mitä vähempi koiria hoidettavana sitä laadukkaampaa on hoito. Minäkin alussa luulin että on helppoa järjestää .....
Mutta käytäntö on opettanut muuta....
ONNEA ja antoisia hetkiä koirien parissa toivottelee viime keväänä hoitolan avannut yrittäjä!!!!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tuleva yrittäjä kirjoitti:

Paljonko olisit valmis maksamaan koirasi vuorokauden hoidosta kodinomaisissa tiloissa, jossa koirasi ulkoilutetaan väh. 2 kertaa päivässä. tarvittaessa pestään ja leikataan kynnet. Ruokinta ja hoito sopeutetaan koiran normaaliin kotielämänrytmiin.

Pieni 12 paikkainen hoitola, eli yksilöllinen hoito.

Pienehköllä paikkakunnalla. Lähellä (30 km säteellä) ei muita hoitoloita.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu