Gps Usasta

Pelaako Usasta tuotu Gps-laite suomessa normaalisti kun latailee tarvittavat kartat?
2767
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

pelaa

Äänestä

Itse tilasin Garminin etrex vistan jenkkilästä. Mitään ongelmia ei ole ollut. Suomalaiset koordinaatit ja kartta-asetukset löytyvät oletuksena. Myös suomenkielinen käyttöjärjestelmä löytyy.
Muista varautua huolinta yms. maksuihin jos tilaat laitteen kotiisi Suomeen. Oman laitteeni tilasin Amazon.com -nimisestä firmasta. Ystäväni oli matkalla jenkeissä ja toi gps:n tullessaan Suomeen. Kokonaishinnaksi tuli 220 euroa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pete kirjoitti:

Pelaako Usasta tuotu Gps-laite suomessa normaalisti kun latailee tarvittavat kartat?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu