Täällä 15-vuotias Jenna tyttönen, hei! Inhoan vanhempiani, kun antoivat minulle näin kamalan nimen... Jenna, se on jotenkin niin naiivin ja ällön kuuloinen, inhoan sitä, inhoan, inhoan, INHOAN!! :( Eikä sekään vielä riitä, toinen nimeni on Anita-Maria!! :O Ei Marias mtn, mutta toi Anita on jtn niin hirveetä!! :O Ja ku ne on viel yhes... Argh! >:(
Jenna...inhoan sitä!!
jenna
8821
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Jennahan oli 1998-2000 todella suosittu nimi eli ei se nyt ihan kamala voi olla..=)
mun tyttöystävä on jenna ei se niin kauhee voi olla kehtaatkin
voithan sanoa vaikka isällesi/äidillesi/kavereillesi että sanovat sinua vaikka Mariaksi.Oikea nimi on kuiteskii Jenna,Mutta sua silti sanottais aina Mariaks!!Ta i sit ku oot täysikänen,ni vaiha nimi! miun nimi´kii on jenna..se on mun mielest ookoo nimi
Jos yhtään lohduttaa, mieheni mielestä Jenna on yksi maailman kauneimmista nimistä. Minä en meidän lastamme Jennaksi kuitenkaan missään nimessä suostu nimeämään, koska se on nykyään niin kauhean yleinen nimi.
Otan osaa nimesi johdosta, ainahan voit sitä 18-vuotiaana ja sen jälkeen muuttaa? ;)
Mä oon itte aina tykänny Jenna -nimestä! Se on jotenki suloonen nimi ja sopii tosi hyvin tytön nimeksi. Ajatteleppas niitä joitten nimi on esim. Marja...tuosta nimestä en oikeen välitä.
Minusta Anita on kaunis nimi.Se on toisaalta suomalainen,mutta tuo minulle kuitenkin mieleen espanjalaisen tai latinalais-amerikkalaisen kulttuurin.Vivahteikas nimi!
Miksi ihmeessä inhoat nimeäsi?? Mäki oon Jenna ja mun mielestä se on maailman paras nimi!!!! Se on reipas, lyhyt ja ytimekäs sekä nykyaikainen. Olen iloinen että minut nimettiin Jennaksi! t. Jenna!
Juu ite oon myös Jenna ja ihan oon tyytyväinen ollut :D