onkos kukaan laittanut uuden malliseen audiin lisäpitkiä? Itselläni olisi tarkoitus asennuttaa Hella 1000ff valot uuden A3:n nokalle. Asennusliike ilmeisesti käyttäisi rekisterikilven alle tulevia tukirautoja ja tukivarsia. Mietin vain ulkonäkökysymystä. Mutta onko kellään lisäpitkiä uudessa audissa. Jos voisi vähän kertoa merkkiä/mallia/mielipidettä.
lisäpitkät nokalle uuteen audiin
jomppa
6701
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Rauta kilven alle on kaikkein paras. Tukirautoja uudet muoviumpiovalot eivät tarvitse, joten valot asennuslevyn kanssa on helppo ottaa kesäksi pois.
Lisävalot eivät ikinä ole mikään kaunistus, joten itse ainakin suosittelen, että otat ne aina kesäksi pois etteivät ole turhaan potkittavana ja alttiina kiveniskuille.
Mulla ois rekisterikilven alle laitettava asennusrauta rosterista käyttämättömänä. Osta pois? Jos kiinnostaa mailaile.
[email protected] on osoite
Mulla on Octaviassa samanlaiset 1000ff:t, ja täytyy ensiksi todeta, että mahtavat lamput on!
Jos rekkarin alle tulevalla raudalla saat noin isot lamput tukevasti, niin siinä lienee sitten helpoin ratkaisu.
Ocuun väänsin itse paksusta ruostumattomasta raudasta L-malliset (tai oik. 7-malliset) kiinnikkeet. Tukevat ovat ilman yläpuolisia tukia.
Hellan tonniset sumarit ja pitkät, molemmat niissä puskurin taakse tulevissa raudoissa. Tuet vaativat kylläkin lisäksi.
Laita osoittees niin laitan jonkinlaisen kuvan niistä.
jeh.. eli laitoin tossa viikonloppuna kiinne sillä rekkarin taakke tulevalla raudalla.. hyvin pelittää ja toimii! tuethan nuo valot vaativat mutta nekin sai aika näppärästi kiinni säleikön läpi konehuoneen puolelle!