Nyt todella asiallista tietoa homoseksuaalisuudesta.
http://koti.mbnet.fi/harvest/homoseksuaalisuudestavapautuminen.html
http://koti.mbnet.fi/harvest/homoseksuaalisuudestavapautuminen.html
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
kannattaisi lukea maailman historiaa lisäksi eikä ainoastaan tukeutua raamatun historiaan ja tulkita sitä kuin PIRU raamattua,ehkä vielä kävisi sinuun sananlasku että onko käynyt näin,että SUSI ON LONKSAHTANUT LAMMASTEN VAATTEISIIN !
taulapää lue enempi, luulet vähemmän.Olet säälittävä tollo,aivoton torso.
..hurskastelijoita ja sokeita tuomitsijoita. Työntäköön kirjoittaja linkkinsä vaikka persiiseensä.
Samoja psykologisia löpinöitä pitäisi voida esittää myös heteroseksuaalisuuden olemuksesta ja synnystä.
Nuo eheytysjutut ovat ideologisia: kristillispohjaisia ja niihin sotketaan yksinkertaistettuja ja vanhanaikaisia psykoanalyyttispohjaisia teorioita.
Lähtökohta niissä on se, että homous on pahasta. Syyt suuntautuneisuuteen kehityspsykologisia (homot etsivät oikeastaan isän hellyyttä ja seksuaalistavat tämän, koska eivät ole sitä saaneet riittävästi etäisen isähahmon takia; mutta heterot etsivät naisen hellyyttä: onko heillä ollut kylmä ja etäinen äiti, ja sitten etsitään äidin rakkautta käyttäytymällä heteroseksuaalisesti naisen kanssa? Miksei tätä kysytä? Teoria kumisee onttoutta ja lähtökohtaista asenteellisuutta, jolle ollaan sokeita.)
Ei pidä antaa tämän ideologian ahdistaa. Mielenterveyden ammattilaisten huolena ei ole ollenkaan ajatella tällaisia, vaan tukea homojen psyykkistä hyvinvointia aivan kuten muidenkin. Varmasti jokaista "eheytynyttä" kohti on useita entisestäänkin ahdistuneempaa moisessa eheytysrumbassa, jossa häntä ei lähtökohtaisestikaan hyväksytä.