Tuommoisen meinasin ostaa. Oletteko olleet tyytyväisiä? Vai löytyisikö muuta fiksua vaihtoehtoa?
X5 3,0d
Jaska
4616
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Tyytyväisiä ollaan. Kyllä tuo on auto, josta nauttii kesällä ja talvella. Ainoa huono puoli se, että kiihtyvyys about 80 vauhdista huonohko.
Kaiken puolin hyvä auto, kun ostaa fiksuilla varusteilla.
Vaihtoehtoina voisin harkita Porsche Cayenne ja jos kaupungissa pääasiassa ajaa niin BMW X3.
Ei se kiihtyvyys enää tällä uudella koneella niin huono ole kuin ennen. Se vanha 3,0d oli vähän turhan laiska, mutta ripeämmin uusi X5 kiihtyy 80-120 kuin X3. Näin ainakin papereiden mukaan. X3:sta mietin myös, mutta se on vähän turhan pieni, ei mahdu ihan kaikki tarvittava kyytiin. Mukava ajettava se kyllä on. Työkäyttöön olen autoa hommaamassa (eläinlääkäri). Pitää päästä perille säässä kuin säässä, enkä ajele juurikaan etelän suolatuilla teillä.
Cayanne, voisi tosiaan olla vaihtoehto, mutta bensavehkeenä kuluttaa vähän turhan paljon, kun kilometrejä kuitenkin tulee paljon.
ainakin ruotsalaisen testin perusteella. Mutta ei ollut ainoa, jos lohduttaa. Suuri ajattelija Lauri Törhönen on todennut, että Mersussa on mukavampi itkeä kuin Ladassa. Toivottavasti linkki toimii:
http://www.aftonbladet.se/vss/bil/story/0,2789,407644,00.html
Olen erittäin tyytyväinen. Tämä uusi diesel myös kulkee reippaasti. Varusteetkin ovat reippaasti hinnoiteltuja, mutta laatu maksaa ja rahalla saa. Suosittelen. PS. X3 on todellisuudessa aika pieni.
PS2.Ota automaatti.