Ostin uuden Type-R:n!! Auton saan huhtikuussa, ja kesällä mennään sitten lujaa....
Tilaukseen TYPE-R
kesää odotellessa
121181
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Mielestäni Type-R:llä ei pääse lujaa. Huiput OK, mutta kiihtyvyys ei riitä.
0-100km/h 6.6sek luulis riittävän, meneppäs ostaan joltain muulta merkiltä yhtä hyvin kiihtyvä auto niin saat maksaa 50000e!!!
Vois löytyä samasta hintaluokasta eli uusi renault clio sport!
Jep, Clio on mielenkiintoinen, siitähän tulee kanssa "uusi" malli keväällä Suomeen, eli paranneltu vanhasta. Hinta tippuu tonnin pari, tehot vähän nousee, raideväli levenee jne. Siihen saa lisähintaan vielä sporttisemman alustan suoraan tehtaalta (Suomen hinta tosin ei vielä selvillä), huomattavasti parempi vaihtoehto kuin alkaa itse "parantelemaan" alustaa tarvikejousin ja -iskarein. Koeajoin tämän nykyisen mallin toissakesänä, namu oli, joten pakkohan se on varmaan käydä kokeilemassa tuo uudistettu laitoskin. Suoranopeudessa ei pärjää typeRälle, mutta en ole siitä kiinnostunutkaan.
Hinta eli alle 30 t €. Alustan tosin ei:)
tosin en olisi varma, että jääkö edes varttimaililla hondalle. Mielenkiintoinen peli tosiaankin. Radalla varmasti jättää hondan.
Muita kovia vaihtoehtoja alle 40 € on uusi Volvo s40 turbo jossa tehoja 220 Hv (tosin ei taida olla volvolla radalla hondalle mahiksia). Taikka sitten mini cooper s sillä virityssarjalla.
Corollaa t-sport saa kohta remmillä ja 228 hv:lla.
itsellä 10000 euron leikkikalu, 330hv ja 860kg. Kyllä lähtee.
Joo, tarkoitin, että Clion sporttialustan hintaa ei ole vielä julkistettu. Saattaa tuo S40 olla myös ihan ajettava verrattuna edellismalliin, alustahan tässä uudessa on (ainakin pohjalevyn osalta) sama kuin seuraavassa Focuksessa. Fjodithan ovat perinteisesti parempia ajettavia kuin maailman nopeimmat traktorit ;-) AWD eli neliveto olisi jees jo noilla yli 200hv tehoilla, lisää hintaa tosin 5000e. Sama juttu varmaan tuossa Gorillassa, pito-ongelmia luvassa ja alustaakin pitäisi jämäköittää.
Ai niin, huhti-/toukokuussa Suomeen tulee myyntiin maahantuojan edustajan mukaan myös 225hv Megane Sport. Sekin tosin etuvetoinen ja hintaa pamahtaa luokkaa 40000-50000e :-(
minne päin auto on tulossa?minkä värinen?
Et vähän pohjosemmas, Oulu ei oo kaukana..no, se siitä.. Väri on hoppee elikäs tämä satin silver..Ja kesällä mennään sit lujaa.. ;)
pure porojasi aivan rauhassa. onko teillä edes liikennevaloja missä voi kokeilla??
OULU ON SUOMEN 4.SUURIN KAUPUNKI!! 130000 ASUKASTA!!!