loppu

pv

Elämä on pettymysten ja nöyryytysten sarja,
joka päättyy kuolemaan

3

1107

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jennifer

      Oli aika passiivista, negatiivista ja ankeeta..

      • poika vaan

        sattu olemaan hyvä päivä=)


    • Anonyymi

      Itse ajattelen, ettei kuolemaa ole, koska kaikki aine/materia on energiaa ja Einsteinin mc toiseen potenssiin (energian katoamattomuuden laki). Tuota kaavaa ei ole ratkaistu, mutta itselläni on niin paljon kokemuksia "siltä toiselta puolelta".
      Uskonnot ja primitiiviset kulttuurit ovat tuhansien vuosien ajan siitä piirtäneet, kirjoittaneet ja puhuneet.

      Isäni sodat kokeneena sanoi, että elämää pahempaa helvettiä ei voi olla olemassa. Sen olen itsekin saanut tuta. Maailmassa on niin vähän toisesta ihmisestä välittämistä. Kun nyky ihminen haluaa "auttaa", hän soittaa hätänumeroon, eikä tajua, että niin ei saa todellakaan tehdä, jos ei ole ajan tasalla tilanteesta!!! Sinne soitellaan hetken mielijohteesta, omien kuvitelmien ja luulojen perusteella ja kauhea katastrofi on valmis; ei luulijalle vaan kohteelle, jonka elämästä soittelija luulottelee jotain. Kunpa kukaan ei enää tekisi toiselle viattomalle ihmiselle niin!

      Välittää voi puhumalla kauniisti, hymyilemällä, kannustamalla tms. Pois syyttelyt, painostamiset ja luulottelut! Toisen ihmisen elämästä ei yleensä tiedä hölkäsenpöläystä. Kaikki täällä maailmassa saavat kokea vaikeuksia jne...toisen taakkaa ei saa tehdä raskaammaksi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaivattusi

      Ja sinun juttusi kaatui?
      Ikävä
      94
      3358
    2. En löydä sinua

      En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k
      Ikävä
      23
      2782
    3. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      110
      2397
    4. Opettelen sun jokaisen virheen

      ja rakastan sua.
      Ikävä
      40
      1794
    5. Hajoaako persut kuten 2017?

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen
      Maailman menoa
      242
      1593
    6. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      32
      1547
    7. Kamala uutinen: Henkilö kuoli Tokmannin pihaan Kankaanpäässä- Jäi trukin alle

      IL 9.5.2025 Ihminen kuoli Kankaanpään Tokmannin edustalla perjantaina aamupäivästä. Poliisin mukaan henkilö oli jäänyt
      Kankaanpää
      41
      1535
    8. Mitä haluat oikeasti

      Mun ymmärtävän? Sitäkö ettet rakasta ja ole valmis mihinkään?
      Ikävä
      28
      1330
    9. Ne oli ne hymyt

      Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä
      Ikävä
      20
      1306
    10. Mitä uskot sinun

      Ja kaivattusi välillä tulevan tapahtumaan lähiaikoina
      Ikävä
      95
      1191
    Aihe