Cruise

Mikä on mahdollisesti vikana kun vakionopeuden säädin ei kytkeydy päälle? (sulakkeet on kunnossa) ;)
4365
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Todennäköisimmin sinulla on poljinkytkin päällä koko ajan.

Äänestä

Mullakin oli joskus muinoin 9000 ja sama vika ilmaantui. En muista enää tarkkaan, mutta korjasin sen itse ja vika oli kytkimen/jarrun varren takana olevassa kytkimessä, joka oli jäänyt ilmeisesti jumiin.

Äänestä

vaan: putoo usein moottorijarrutuksess (alamäjes) eikä sit aina tahro alkaan taasen.
samoin steppikytkin lakkas jossain vaihees.
poljinta siihenkin tarjottiin, mut ei se ny siittä kaikki...
oiskos ehrotuksia.

Äänestä
  • Tarkastas kaikki letkut.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


9000CC kirjoitti:

Mikä on mahdollisesti vikana kun vakionopeuden säädin ei kytkeydy päälle? (sulakkeet on kunnossa) ;)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu