oli vaikka korva kipee niin isoäiti aina pieraisi korvaan ja sanoi että siitä se paranee.
Oliko se sitä vanhan ajan lääketystä?
Miten teillä korvia parannettiin?
Oliko se sitä vanhan ajan lääketystä?
Miten teillä korvia parannettiin?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
kuulostaa ihan yhtä tehokkaalta/terveelliseltä ku se, et kipeä korva paranee, kun sinne puhalletaan tupakansavua...tupakansavua tulehtuneeseen korvaan? haloo!
voi jösses, en yhtään ihmettele, et teistä on tullu ennenaikaisesti puolikuuroja, ku noi "vanhanajan hyvät parannuskeinot" on ollu just tommosia.
annettiin.
korvat parannettiin tupakansavulla.
Kuulen vieläkin.
auttanut, kuulo meni, sain helmiäiskasvannaisen kuuloluuhun (johon tietysti meni oma aikansa).
Tämän päivän lääketieteen avulla kuuloni pelastettiin 85 %:n tasolle, kun se oli ollut 0 isäni savulla hoitamassa korvassa.
kyllä auttoi,eikä ne korvat oo savusta sairastunut.
Meillä isä ei polttanut tupakkaa ,niin piti hakea tupakka kylästä .Oli outoa nähdä isä tupakka suussa, en muista paraniko korva ,siitä vai itsestään. Olen kuullut nykyäänkin puhuttavan korvakynttilästä,en vaan tiedä miten se toimii.
Jotain luontaistuote höpötystä varmaan.
Kyllähän siinä tupakansavu parantamisessakin taisi olla se ajatus parantumisesta tärkein.
minä opiskeluaikana podin peräaukon kutinaa,
pojat hoiti sen silleen, että...
kerronko?