Meganen/Scenicin kaasupolkimen viive

Onkos se ihan yleistä, että kun uusissa meganeissa/sceniceissä kaasupoljinta painaa hiukan nopeammin, niin kestää hetken (n. puoli sekuntia) ennen kuin moottori reagoi.
2523
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

esiintyy ihan samanlainen ilmiö, joten lienee ihan normaalia. Olisiko elektronisen kaasupolkimen "ansiota"?

Äänestä

Toimii kuin vanhat turbot. Hidas prosessi välillä poljin-ohjainboxi-suikutuslaitteisto. Sama juttu monessa nykyautoissa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Cinecs kirjoitti:

Onkos se ihan yleistä, että kun uusissa meganeissa/sceniceissä kaasupoljinta painaa hiukan nopeammin, niin kestää hetken (n. puoli sekuntia) ennen kuin moottori reagoi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu