Toyota, hyväkö?

Toyotamiehes on kerrassaan ahkera kaivamaan kivien alta muun merkkisistä autoista vikaa toisensa perään vakuuttakseen itselleen Toyotan hyvyydestä. Lähes jokaisella merkkiosastolta löytyy Toyotamiehen masentava ko. automerkkiä pilkkaava kommentti. Sama koskee myös hondamiehiä. Onko Toyota ja Honda todellakin maailman parhaita autoja?
51013
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Muuten seriffi tulee ja ottaa viestin pois.

Äänestä
  • pemalauta jurkele!Riisikuppeja ne on!

    Äänestä

Minä en sinun höpinöistäsi tiedä ( ei niistä välitä muutkaan), mutta ajan just sillä autolla, millä huvittaa.Minä tunnen oman autoni, se riittää minulle.
Mitä enemmän koirat haukkuu, sitä varmemmin karavaani kulkee.

Äänestä

Kuka sellaista väittää? Toivottavasti ei kukaan.

Verrataan hintaa ja laatua... jääkö silloin paljoa muuta kuin japski autot. Japskiautot on niin hyvässä maineessa luotettavuudellaan että siksi ne myy. Mutta monestikaan japskiautot ei ole huippuvarusteltuja, äänettömiä mutta nämä puutteet näkyykin sitten hinnassa.

10000€ aina kun lisää auton hintaa saa jonkin asian paremmin kuin 10000€ halvemmassa autossa :)

Italialaisiin autoihin ei voi vieläkään luottaa ja laadun puutteita on sellaisissa paikoissa ja huonoo suunnittelua että hinnan pitäisi olla vieläkin vähemmän verrattuna esimerkiksi toyotaan.
Kyllähän fiiatin moottori tekniikka on tunnetusti melko luotettavaa mutta sen ympärillä oleva muu ei sitten olekkaan. Eli vaihteistokin kuuluu siihen ei hyvään asiaan.

Äänestä
  • kyllä väittäisin, että jos parhaaksi jotain voi automaailmassa yleensäkään sanoa, löytyy Japanista melkein kaikista autoluokista paras vaihtoehto.
    Hiljaisuus - Lexus
    Suorituskyky - mm. Skyline GT-R, RX-7, Lancer Evo
    Luksus - mm. Lexus, Infiniti, Acura
    Luotettavuus - kaikki

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


no to Nippon kirjoitti:

Toyotamiehes on kerrassaan ahkera kaivamaan kivien alta muun merkkisistä autoista vikaa toisensa perään vakuuttakseen itselleen Toyotan hyvyydestä. Lähes jokaisella merkkiosastolta löytyy Toyotamiehen masentava ko. automerkkiä pilkkaava kommentti. Sama koskee myös hondamiehiä. Onko Toyota ja Honda todellakin maailman parhaita autoja?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu