T68i kokemuksia

Moro! Nyt olis 8210 Nokia menossa vaihtoon, ja SonyEricsson olis kiinnostavin vaihtoehto. Erityisesti malli T68i kiinnostais, olis yks käytetty tiedossa hintaan 230 euroa, mitäs ootte mieltä? Ja minkälainen on tuollainen puhelin ollut käyttää, mitä vikoja ja yleensäkin mitä ootte olleet mieltä ko. laitteesta
4926
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Mulla on ollu toi T68i kohta kaks vuotta ja usko tai älä, ei ainuttakaan vikaa! Oikeasti, puhelin on toiminu moitteetta koko elinkaarensa ajan, akku on edelleen kuin uutena, ainoastaan kerran olen käynyt näytön avauttamassa ja pölyt pois puhalluttamassa. Laturi multa hajos jostain syystä, mutta takuuseen sain uuden. Siinä oon ainoa "vika" joka on ollu.

Valitettavasti muutama viikko sitten pudotin sen (teis monennenko kerran) betoniin ja äänenvoimakkuudensäädin meni rikki =(

Mutta no, parempaa luuria tuskin on. Itsellä hirveä pähkäily, minkä nyt ostaa sitten tilalle.

SUOSITTELEN!

Äänestä
  • Ostin käytettynä Ericsson T 68, joka päivitettiin Maifonilla i malliksi. Olin hakenut laatukännykkää, ja mielestäni nyt osui sellainen kohdalle. Testeissä vírrankulutus vähäinen ja SAR-arvo(säteily) on kyvin alhainen. Kalenterin käyttö joystickilla juhlaa 3510i vastaavaan verrattuna.

    Äänestä

Älä ihmeessä osta käytettyä T68i:tä 230€:rolla, koska uuden saa ainakin Joensuun Gigantista hintaan 179€, sis autotelineen ja autolaturin..

Äänestä
  • Itselläni oli tuo (ostin vuosi sitten mallikappaleen 149€:lla) kunnes sain joululahjaksi T610 (Gigantissa 299€)

    T68i on loistava puhelin, erittäin pieni, kevyt, ja akku kesti yli viikon. Nokian jälkeen (3310) tuntui kuin puhelin olisi eri planeetalta ja toimintoja vaikka muille jaka.

    T610 on vielä parempi, helppokäyttöisempi ja loogisempi kuin yksikään Nokia, ja kun kannettavassa on bluetooth, niin soittoäänet, pelit ja kuvat voi siirrellä täysin ilmaiseksi. Kalenterin ja osoitekirjan synkronointi kannettavan kanssa onnistuu yhdellä napilla.

    Kumpikin on toiminut täysin ongelmitta, suosittelen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


8210 kirjoitti:

Moro! Nyt olis 8210 Nokia menossa vaihtoon, ja SonyEricsson olis kiinnostavin vaihtoehto. Erityisesti malli T68i kiinnostais, olis yks käytetty tiedossa hintaan 230 euroa, mitäs ootte mieltä? Ja minkälainen on tuollainen puhelin ollut käyttää, mitä vikoja ja yleensäkin mitä ootte olleet mieltä ko. laitteesta

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu